Premiera płyty, na którą czekało wielu wielbicieli muzyki tanecznej. „Isles” od Bicep już dostępne

News
Premiera albumu Bicep - "Isles"

Bicep wraca z nową, taneczną płytą. Matt McBriar i Andy Ferguson dotrzymali słowa i właśnie wypuścili swój najnowszy album.

Premiera albumu Bicep

Isles to druga płyta pochodzącego z Belfastu duetu związanego obecnie z Londynem. Na swoim najnowszym wydawnictwie Matt McBriar i Andy Ferguson nadal są wierni duchowi rave’u, jednak badają również nowe muzyczne rejony. W końcu od kilku dobrych lat zamieszkują stolicę Anglii – prawdziwy kulturowy tygiel, który zdecydowanie poszerzył ich artystyczne horyzonty.

Bicep – Isles

Hinduski wokal dobiegający z odległego dachu, bułgarski chór słyszany przelotem z przejeżdżającego samochodu czy też tureckie hity sprawdzane na Shazam w kolejce po kebaba – te dźwięki nie pozostały bez wpływu na kształt Isles. Jeden z singli – Apricots to przykład tego uważnego nasłuchiwania miasta. Sample głosów tradycyjnych malawijskich pieśniarzy nagranych przez etnomuzykologa Hugh Tracey’a w 1958 roku i wydanych za pośrednictwem wytwórni Beating Heart, występ bułgarskiego państwowego chóru The Bulgarian State Radio & Television, a to wszystko zestawione z próbkami ciepłego, syntezatorowego brzmienia… Bicep wracają i przypominają ducha rave’u z lat 90., przywołują coś utraconego i wytęsknionego.

Bicep znowu odniosą sukces?

Światową rozpoznawalność  Bicep zyskali na długo przed wydaniem swojego autorskiego materiału – za sprawą bloga FeelMyBicep, który prowadzili od 2008 roku i serii klubowych imprez i DJ-skich setów pod tą samą marką. Ich pierwszy krążek dla Ninja Tune dotarł do TOP 20 brytyjskiej listy przebojów i przez magazyn Mixmag został wybrany Albumem Roku.  Za okładkę albumu odpowiada Studio Degrau, twórcy artworku do pierwszej płyty duetu.

Bicep – Isles – lista utworów

1. Atlas
2. Cazenove
3. Apricots
4. Saku (feat. Clara La San)
5. Lido
6. X (feat. Clara La San)
7. Rever (feat. Julia Kent)
8. Sundial
9. Fir
10. Hawk (feat. machìna)

Okładka płyty Bicep - Isles

Okładka płyty Bicep – Isles

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Bicep: „Ustawieni DJe grający na rave’ach podczas pandemii są obrzydliwi”

22 stycznia 2021
Premiera płyty, na którą czekało wielu wielbicieli muzyki tanecznej. „Isles” od Bicep już dostępne

Bicep wydaje nowy singiel i zapowiada koncert online na żywo

19 listopada 2020
Premiera płyty, na którą czekało wielu wielbicieli muzyki tanecznej. „Isles” od Bicep już dostępne

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.