„Glue” – wielki hit Bicep kończy 5 lat

fot. Bicep / Facebook
News
Bicep

Na początku listopada 2017 roku północnoirlandzki duet elektroniczny Bicep wypuścił singiel, który wywołał duże poruszenie, a jego popularność wykroczyła daleko poza światek klubowy. Jak się okazuje, spektakularny sukces Glue zaskoczył nawet samych jego twórców.

Glue – skromny kawałek, który stał się viralem

Jako dziennikarze muzyczni oraz ludzie mający zajawkę na nowe brzmienia zawsze czekamy na coś przełomowego. Na album bądź kawałek, który „zmieni grę” – będzie tak prosty, ale jednocześnie nieoczywisty i innowacyjny, że złapie za serca mnóstwo słuchaczy i zainspiruje na tworzenie jakichś nowych trendów. Tak jest z numerem BicepGlue, który w tym roku będzie miał 5 lat. Może to zabrzmi jak generalizowanie, ale mam wrażenie, że to właśnie ten kawałek zmienił obraz sceny i był uwerturą do obecnego klubowego brzmienia lat 2020. Odbiło się to również na ścieżce dźwiękowej do shortów i innych krótkich materiałów w social mediach.

Trudno opisać uczucia, które wywołuje ta piosenka

– jeden z komentarzy pod klipem.

Glue to niespełna 5-minutowy utwór, który jest gatunkowym crossoverem i zdefiniował współczesne, eklektyczne brzmienie brytyjskiej sceny klubowej. Mamy tu zapętlony break, łatwo wpadający w ucho wokal na panoramie oraz ambientalne pady. I właśnie tu dostrzegamy pierwszy fenomen – tak minimalistyczny, spokojny kawałek stał się uniwersalnym hitem – od klubów, festiwali, po media społecznościowe. W komentarzach pod utworem możemy zobaczyć, jak utwór Bicep jest ambiwalentnie odbierany – od euforii, zakochanie, tęsknotęi po smutek. Punktem wspólnym, który chwycił za serca tak ogromną liczbę ludzi, wydaje się tu być właśnie nostalgia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

BICEP – GLUE

Koniecznie sprawdź: Bicep na Audioriver 2022 – relacja Damiana Badziąga

Glue – banger, który miał nim nie być

Klip na YouTube ma ponad 30 milionów odtworzeń, podczas gdy na Spotify liczba ta jest większa o prawie… 100 milionów! Patrząc na te liczby oraz mając w głowie to, gdzie teraz w świadomości słuchaczy znajduje się Bicep, to aż trudno uwierzyć, że kawałek mógł utknąć na zawsze w szufladzie. W jednym z wywiadów na Reddicie zespół ujawnił, że Glue miał wypaść z ich występów, ponieważ gdy go grywali (nawet na Coachelli) to… „nikt nie reagował”.

Kiedy po raz pierwszy zagraliśmy [sic] to, nikt nie zareagował przez kilka miesięcy i prawie wyrzuciliśmy go z naszego programu

– wspominali Bicep.

Okazuje się, że na instagramową pocztę pantoflową wpływ miał fakt, że Bicep zmienili tracklistę swoich koncertów, a Glue stanowił arcyidealne zakończenie.

Glue zadziałał dopiero wtedy, gdy zaczęliśmy zamykać nim występy

– przyznał duet.

Bicep – Glue @ Audioriver 2022


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →