Ponad 200 artystów jednoczy się w kampanii #LetTheMusicMove

Fot. ukdancemusicfestivals.files.wordpress.com
News
Kampania #LetTheMusicMove ma odmienić los artystów z wysp brytyjskich

Brytyjscy muzycy domagają się od swojego rządu ułatwienia podróżowania po Europie.

Kampania #LetTheMusicMove ma pomóc odmienić los artystów z Wysp Brytyjskich

Rząd Wielkiej Brytanii musi potraktować tę kwestię poważnie i wesprzeć artystów koncertujących. Przyszłość brytyjskiej muzyki jest zagrożona – takie wezwanie kierują do brytyjskiego rządu uczestnicy kampanii #LetTheMusicMove.

Pięć lat po pierwotnym głosowaniu w referendum w sprawie brexitu, nowa akcja branży muzycznej prowadzona przez artystów naciska na zmniejszenie biurokracji i kosztów, z którymi będą musieli zmierzyć się brytyjscy muzycy i brytyjskie firmy muzyczne, gdy wznowione zostanie pełnowymiarowe koncertowanie w Europie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przypomnimy, że nastanie brexitu zakończyło swobodę przemieszczania się Brytyjczyków i obywateli UE. Brytyjscy muzycy, którzy chcą grać w Europie, muszą teraz liczyć się z dodatkową męczącą robotą papierkową oraz dodatkowymi kosztami koncertowania po krajach europejskich.

W styczniu tego roku Sting, Ed Sheeran i Elton John trafili do grona ponad 100 sygnatariuszy specjalnego listu intencyjnego, który ukazał się w The Times. List wzywał rząd do wynegocjowania umowy o wzajemności, umożliwiającej podróżującym artystom podróżowanie bez papierkowej roboty. Niestety UK i Bruksela nie doszły w tej sprawie do porozumienia i każda ze stron obwiniała się nawzajem za ten problem, który ostatecznie został nierozwiązany.

Kampania #LetTheMusicMove – ponad 200 zespołów przyłączyło do akcji

Teraz w kampanii #LetTheMusicMove uczestniczy już ponad 200 artystów, w tym zespoły takie jak np.: Radiohead, The Chemical Brothers, Wolf Alice, Primal Scream, IDLES, New Order, Portishead’s Beth Gibbons czy Editors.

Niezbędne jest, aby zespoły, artyści, muzycy i DJ-e mogli podróżować po Europie na każdym etapie kariery. Europa jest częścią geograficznej przestrzeni roboczej – stwierdził w oświadczeniu Simone Marie Butler, basista Primal Scream

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →