Brytyjscy artyści zwracają się do rządu z petycją o zniesienie obowiązku wizowego w całej UE

Lifestyle
Petycja

Muzycy, plastycy, fotografowie i inni przedstawiciele branży kulturalnej chcą dla siebie specjalnych przywilejów w związku z wejściem w życie brexitu.

Brexit – petycja w obronie brytyjskich artystów

Prawie 200 000 osób podpisało petycję, w której domagają się ruchu bezwizowego na terenie całej Unii Europejskiej dla artystów i przedstawicieli branży kulturalnej z Wielkiej Brytanii. Petycja internetowa, stworzona przez dyrektora filmowego Tima Brennana, zawiera prośbę, aby rząd Wielkiej Brytanii wynegocjował bezpłatne pozwolenie na pracę kulturalną, które umożliwi brytyjskim artystom występowanie w krajach UE. Petycja pojawiła się na kilka dni przed tym, jak Wielka Brytania ma opuścić jednolity rynek UE i unię celną.

Przypomnijmy, że po zakończeniu przez Wielką Brytanię obecnego okresu przejściowego w ramach brexitu artyści będą musieli zmierzyć się z trudnościami, próbując przyjechać do kraju UE w ramach działalności zawodowej, przy czym potencjalnie każdy kraj będzie starał się wprowadzić własną wizę, która byłaby ważna tylko na jedną podróż.

petycja

Brexit – petycja trafi do parlamentu UK

To nie koniec problemów. Nie tylko brytyjscy muzycy, ale również ich europejscy koledzy, którzy będą chcieli udać się w trasę po Zjednoczonym Królestwie, zostaną zmuszeni do poniesienia sporych kosztów oraz przedstawienia kilkunastu szczegółowych zaświadczeń, w tym wyciągów z konta, czy potwierdzenia finansowania od organizatora wydarzenia. Będzie to mogło powodować znaczne opóźnienia, zwiększenie kosztów organizacji eventów muzycznych, a także to, że prawdopodobnie część artystów zacznie rezygnować z występów, gdyż nie będzie w stanie pokryć takich wydatków.

Jeśli nie będziemy mieli ruchu bezwizowego, praca przedstawicieli branży kulturalnej w UE stanie się praktycznie dla brytyjskich artystów niemożliwa – czytamy w petycji.

Petycja zdobyła na tyle dużo głosów, że zostanie skierowana do debaty w parlamencie. Z treścią dokumentu można zapoznać się pod tym linkiem.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Brytyjskie puby w tarapatach. Nawet 50 milionów litrów piwa pójdzie na zmarnowanie

21 kwietnia 2020
Brytyjscy artyści zwracają się do rządu z petycją o zniesienie obowiązku wizowego w całej UE

Brytyjskie kluby i sale koncertowe ze wsparciem od rządu

27 lipca 2020
Brytyjscy artyści zwracają się do rządu z petycją o zniesienie obowiązku wizowego w całej UE

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.