Brytyjscy artyści zwracają się do rządu z petycją o zniesienie obowiązku wizowego w całej UE

Lifestyle
Petycja

Muzycy, plastycy, fotografowie i inni przedstawiciele branży kulturalnej chcą dla siebie specjalnych przywilejów w związku z wejściem w życie brexitu.

Brexit – petycja w obronie brytyjskich artystów

Prawie 200 000 osób podpisało petycję, w której domagają się ruchu bezwizowego na terenie całej Unii Europejskiej dla artystów i przedstawicieli branży kulturalnej z Wielkiej Brytanii. Petycja internetowa, stworzona przez dyrektora filmowego Tima Brennana, zawiera prośbę, aby rząd Wielkiej Brytanii wynegocjował bezpłatne pozwolenie na pracę kulturalną, które umożliwi brytyjskim artystom występowanie w krajach UE. Petycja pojawiła się na kilka dni przed tym, jak Wielka Brytania ma opuścić jednolity rynek UE i unię celną.

Przypomnijmy, że po zakończeniu przez Wielką Brytanię obecnego okresu przejściowego w ramach brexitu artyści będą musieli zmierzyć się z trudnościami, próbując przyjechać do kraju UE w ramach działalności zawodowej, przy czym potencjalnie każdy kraj będzie starał się wprowadzić własną wizę, która byłaby ważna tylko na jedną podróż.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

petycja

Brexit – petycja trafi do parlamentu UK

To nie koniec problemów. Nie tylko brytyjscy muzycy, ale również ich europejscy koledzy, którzy będą chcieli udać się w trasę po Zjednoczonym Królestwie, zostaną zmuszeni do poniesienia sporych kosztów oraz przedstawienia kilkunastu szczegółowych zaświadczeń, w tym wyciągów z konta, czy potwierdzenia finansowania od organizatora wydarzenia. Będzie to mogło powodować znaczne opóźnienia, zwiększenie kosztów organizacji eventów muzycznych, a także to, że prawdopodobnie część artystów zacznie rezygnować z występów, gdyż nie będzie w stanie pokryć takich wydatków.

Jeśli nie będziemy mieli ruchu bezwizowego, praca przedstawicieli branży kulturalnej w UE stanie się praktycznie dla brytyjskich artystów niemożliwa – czytamy w petycji.

Petycja zdobyła na tyle dużo głosów, że zostanie skierowana do debaty w parlamencie. Z treścią dokumentu można zapoznać się pod tym linkiem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →