Wielka Brytania: Petycja o zwiększenie wsparcia dla branży klubowej ma ponad 115 tysięcy podpisów

News
Fabric otworzy się ponownie

Let Us Dance, czyli jak dotąd największa petycja zainicjowana oddolnie przez obywateli Wielkiej Brytanii, osiągnęła już ponad 100 tysięcy podpisów.

Fundusz ogłoszony przez Rishiego Sunaka, głównego sekretarza Skarbu Państwa, obejmuje 270 milionów funtów pożyczek i 880 milionów funtów dotacji dla szeroko pojętej branży kulturalnej. Petycja, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Jasper Levine, wzywa rząd do rozszerzenia finansowania dla klubów nocnych, imprez i festiwali muzyki tanecznej w ramach 1,57 miliarda funtów pakietu wsparcia dla brytyjskiego sektora kultury i sztuki, ogłoszonego na początku 2020 roku.

Niewystarczająca pomoc

Jak dotąd, kilka lokalnych klubów muzycznych otrzymało wsparcie ze strony funduszu. Jak przyznaje Music Venue Trust, organizacja charytatywna, której celem jest pomoc w ulepszaniu, utrzymywaniu i organizowaniu klubów muzycznych w Wielkiej Brytanii, niemalże cały sektor muzyki znajduje się obecnie w stanie krytycznym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ostatnia część funduszu Cultural Recovery o wartości 1,57 miliarda funtów, ma zostać rozdysponowana 16 października, pozostawiając dwutygodniowy okres ogromnej niepewności. O ich dalszej przyszłości zadecyduje jeden rządowy komunikat o finansowaniu. Biorąc pod uwagę, ograniczenia ogłaszane przez rząd, tylko 11% miejsc, jest w stanie otworzyć się w sposób normalnie prosperujący. Oznacza to, że wielu właścicieli miejsc w całym kraju, utknie w czyśćcu. Nie będą w stanie organizować koncertów i imprez – powiedział Mark Davyd, dyrektor generalny MVT

Mark Davyd

Petycja Let Us Dance – pułap 100 tysięcy podpisów osiągnięty

Treść petycji, do której link znajdziecie tutaj, brzmi:

Rząd nie udzielił szczególnego wsparcia brytyjskim festiwalom, klubom nocnym i tanecznym. Covid-19, ze względu na zawieszenie masowych zgromadzeń, mocno uderzył w sektor życia nocnego. W ślad za niejasnymi wytycznymi i brakiem zaangażowania ze strony rządu przyczyniło się to do wzrostu niepewności w sektorze sztuki. Takie zabieg zagraża milionom miejsc pracy. Rząd musi jasno określić swoje zobowiązania do zapewnienia społeczności tanecznej przetrwania pandemii. #LetUSDance.

Parlament brytyjski ma jeden dzień na wyznaczenie daty debaty wszystkich petycji, które otrzymały ponad 100 tysięcy podpisów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →