Pete Tong odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego!

News

Jeden z najsłynniejszych głosów radiowych naszego pokolenia - Pete Tong został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego przez księcia Wiliama.

Pete Tong w każdy piątek od godziny 21 do 23 prowadzi swój popularny program radiowy w BBC Radio 1 – Essential Selection, a w soboty gości najlepszych światowych DJ’ów w audycji Essential Mix. Pete jest również DJ’em i producentem, a także aktorem. Zagrał i użyczył nazwiska w pamiętnym filmie ’It’s All Gone Pete Tong’.

Jednak to właśnie za działalność radiową Pete Tong został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, który podczas specjalnej uroczystości wręczył mu książe William. Order jest przyznawany za działanie we wszystkich dziedzinach życia publicznego – otrzymało go także wielu sportowców, aktorów i muzyków angielskich.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Stałem tu i czekałem na odznaczenie kilka godzin ale nadal muszę się uszczypnąć by w to uwierzyć. Spędziłem karierę robiąc coś co kochamgrając muzykę.” – powiedział Pete Tong po odebraniu orderu.

Jak widać, powoli na świecie staje się normą honorowanie artystów i działaczy takich jak Pete Tong nagrodami państwowymi. Ciekawe czy kiedyś doczekamy się podobnych odznaczeń w naszym kraju?

Kto według Was z Polski mógłby zasłużyć na podobne wyróżnienie i za co?

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →