Pete Tong zapowiada nową serię wydawniczą „Ibiza Classic” remiksem z Tale Of Us

Fot. Tamara Sini Photography
News
Pete Tong, Tale Of Us, Ibiza Classic, Time

Pete Tong powraca z Ibiza Classic. Czwartą EP-kę z tej serii o nazwie Pete Tong + Friends: Ibiza Classics zapowiada kolaboracja Brytyjczyka z Tale Of Us. Posłuchajcie Time – elektronicznej interpretacji Hansa Zimmera autorstwa włoskiego duetu z gościnnym udziałem Julesa Buckley'a.

Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, radiowy głos naszego pokolenia, Pete Tong, ogłosił właśnie kolejne wydawnictwo swojej popularnej serii Ibiza Classics. Informację o 8-utworowej kompilacji 61-latek ogłosił za pośrednictwem Twittera, dodając, że:

7 kolejnych kolaboracji Ibiza Classics pojawi się już wkrótce…

Dołączony do tweeta fragment remiksu Time pochodzi od znanego wszystkim dobrze Tale Of Us. Duet ponownie, lecz w parze z Tongiem, przerobił arcydzieło Hansa Zimmera z Incepcji na elektroniczną wersję, nadając mu tym razem większej wyrazistości, aniżeli w przeróbce z 2017 roku. Przy okazji publikacji singla zaprezentowano teledysk w wykonaniu hiszpańskiego grafika, Visualisera, który, wykorzystując cudowną scenerię Ibizy (Es Vedra i Dalt Villa), znakomicie oddał charakter samego utworu. Na EP-ce oprócz Carmine Conte i Matteo Milleriego, znalazły się kolaboracje z Eats Everything, Franky Wah, Rtion, Vula, Artbat, Kölsch i Elderbrook. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tale Of Us, Pete Tong – Time (Visualiser) ft. Jules Buckley

Pete Tong. Melancholijne Arcydzieło

Mówiąc o nowym projekcie, brytyjski DJ nie kryje względem niego podekscytowania, podkreślając wagę i pracę włożoną w serię. Gospodarz programu Essential Selection w BBC Radio 1 niezwykle ciepło przyjął fakt możliwości współpracy z włoskim duetem w celu stworzenia ich wspólnego remiksu „oryginalnej wersji tego epickiego, melancholijnego arcydzieła”.

Te harmonie przekraczają czas i przestrzeń, jesteśmy podekscytowani i wdzięczni, że możemy coverować takie arcydzieło.

– dodali Tale of Us

Premiera EP-ki zbiega się w czasie z zaanonsowaniem serii imprez Ibiza Classics Live. Do trasy koncertowej, w której udział wezmą Pete Tong, Jules Buckley i The Heritage Orchestra, dołączy szereg gościnnych DJ-ów i muzyków. Odbędzie się ona m.in. w Londynie, Manchesterze, Nottingham, Birmingham, Bournemouth, NorthamptonBrighton. 16 zaplanowanych do sierpnia 2022 roku imprez zostało nazwanych przez organizatorów „najbardziej kultowymi wydarzeniami klasycznej muzyki elektronicznej”. Czy zapowiadane jako „imprezy, jakich jeszcze nie było”, rzeczywiście takie będą? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już 26 listopada w Motorpoint Arena w Nottingham.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →