PC Music kończy działalność

fot. PC Music / Facebook
News
pc music

Jeden z najpopularniejszych i najważniejszych współczesnych eksperymentalnych kolektywów artystycznych, PC Music, zapowiedział, że obecny rok jest ostatnim w historii ich działalności.

P o za ra mk k k k i

Kolektyw PC Music to brytyjskie wydawnictwo muzyczne i ruch artystyczny założony przez A.G. Cooka, który zyskał popularność dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do muzyki pop. Powstał w 2013 roku i od tego czasu wywarł znaczący wpływ na muzykę elektroniczną i kulturę popularną. Kolektyw PC Music zdobył popularność dzięki wydawaniu i promowaniu muzyki za pośrednictwem platformy SoundCloud. Początkowo byli znani głównie w środowisku undergroundowej muzyki elektronicznej, ale ich wpływ szybko rozprzestrzenił się na szerszą publiczność. Wkrótce zaczęli współpracować z artystami mainstreamowego popu, takimi jak Charli XCX. Muzyka kreowana przez reprezentantów grupy jak Kane West, Ö, umru, caro♡, BOPPLES czy felicita, jest często określana jako „hyperpop” lub „bubblegum bass” ze względu na jej energetyczny, zniekształcony i często przetworzony wokal, intensywne i pulsujące dźwięki oraz żywe, kolorowe aranżacje. W tekstach piosenek często poruszane są tematy takie jak miłość, technologia, konsumpcjonizm i kultura popularna. W Polsce występowali m.in. na festiwalach Unsound oraz OFF.

A. G. Cook – Silver

Po owocnej dekadzie historia PC Music dobiega końca – brytyjska wytwórnia na Instagramie zapowiedziała, że nie wyda nowej muzyki, a jedynie niepublikowane b-side’y i reedycje. Dodatkowo kolektyw wrzucił na Soundclouda dziesięć dziesięciominutowych miksów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po dekadzie działalności rok 2023 będzie ostatnim rokiem nowych wydawnictw PC Music. Następnie wytwórnia będzie zajmować się projektami archiwalnymi i specjalnymi reedycjami. Wkrótce mamy nieujawnioną liczbę nowych albumów i singli – czytamyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →