Ktoś w latach 70. zaprojektował kalendarz kokainowy, który może Was zgorszyć

Fot. Materiały promocyjne
News
Kalendarz z białym proszkiem

Kalendarz został wydany przez firmę z San Francisco i przedstawia narkotyk w różnych etapach jego produkcji i użytkowania.

Kalendarz z białym proszkiem

Brytyjski wydawca książek artystycznych i sklep z upominkami IDEA ma obecnie w ofercie kalendarz kokainowy, który pochodzi z końca lat 70. i dokumentuje podróż kokainy z kraju pochodzenia na gładki stolik do kawy w domu amerykańskiej klasy średniej.

Wydrukowany przez Red Dog Productions z San Francisco i stworzony na rok 1979, kalendarz zawiera „krótką historię kokainy” oraz chronologię historii narkotyku, która zaczyna się w 900 r. n.e. Każdy miesiąc zawiera inne zdjęcie dokumentujące etapy produkcji kokainy, a na każdej stronie znajdziemy dodatkowo cytat poświęcony narkotykowi.

Kalendarz sprzed czasów wojny

Kalendarz został wydany tuż przed nastaniem ery prezydenta Reagana i rozpoczęciem wojny z narkotykami, kiedy kokaina była opisywana w raportach rządu USA jako „nieuzależniająca fizycznie i zazwyczaj niepowodująca poważnych konsekwencji społecznych, takich jak przestępczość, hospitalizacje na izbach przyjęć czy śmierć” (raport DCDATF (Domestic Council Drug Abuse Task Force), 1975).

Nie wiadomo kto zaprojektował kalendarz i czy trafił on w ogóle do sprzedaży w latach 70. Z całą pewnością po latach robi wrażenie i może stać się naprawdę interesującą rekwizytem zdobiącym ścianę w domu lub w klubie. Kalendarz możecie zamówić pod tym adresem.

TEN ARTYKUŁ NIE MA NA CELU PROMOWANIA ŚRODKÓW, KTÓRE W NASZYM KRAJU UZNANE SĄ JAKO NIELEGALNE A ICH UŻYTKOWANIE MOŻE DOPROWADZIĆ DO UTRATY ZDROWIA LUB ŻYCIA.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Narkotyki na festiwalach – testować czy wyrzucić?

29 lipca 2016
Ktoś w latach 70. zaprojektował kalendarz kokainowy, który może Was zgorszyć

Narkotyki, seks i rozpusta – powstaje dokument o nowojorskim klubie Studio 54

22 maja 2018
Ktoś w latach 70. zaprojektował kalendarz kokainowy, który może Was zgorszyć

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.