Kerri Chandler po mistrzowsku remiksuje Bonobo i Totally Enormous Extinct Dinosaurs

News
Kerri Chandler

Kerri Chandler to postać, którą szanują wszyscy i wszędzie, niezależnie czy mowa o słuchaczach, czy innych artystach. Nic dziwnego, że do zremiksowania utworu zaprosili go Bonobo i Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Efekt? Znakomity.

Kerri Chandler. 30 lat od oficjalnego debiutu

Pochodzący z New Jersey DJ i producent na swoją renomę pracuje już ponad 30 lat. Dokładnie w 1991 roku ukazał się jego pierwszy singiel – SuperLover/Get It Off. Kerri Chandler miał wówczas 22 lata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mając autorytet w osobie ojca będącego DJem, młody Chandler zaczął przygodę z muzyką już jako nastolatek. Począwszy od lat 90., Kerri intensywnie pracował na miano utalentowanego DJa i producenta, po drodze działając po rozmaitymi aliasami.

Niezależnie od przyjętego pseudonimu, twórczość Chandlera stała się rozpoznawalna i powszechnie doceniana za sprawą umiejętności łączenia elementów klasycznego house’u ze świeżym, tanecznym brzmieniem.

Kerri Chandler w nowoczesnej odsłonie

Kerri Chandler

Amerykanin ma na koncie ponad setkę autorskich wydawnictw, wśród których nie brakuje evergreenów uważanych dziś za kanon muzyki house. Jego pełne pasji podejście do tworzenia i grania na żywo, oraz ogromny szacunek jakim darzy słuchaczy i innych artystów, stały się znakami rozpoznawczymi, m.in. dzięki którym Kerri Chandler słusznie uważany jest za żywą legendę i jedną z najważniejszych postaci kultury klubowej.

Bonobo i Totally Enormous Extinct Dinosaurs z jedną z najlepszych EPek 2020

Z kolei wspólne dzieło Bonobo i Totally Enormous Extinct Dinosaurs to jedno z najlepszych wydawnictw minionego roku. Szerzej o materiale brytyjskich muzyków pisaliśmy tutaj, nie szczędząc zresztą komplementów. Kilka miesięcy po premierze EPki zatytułowanej Hearbeat/6000 ft. przyszła pora na zaprezentowanie oficjalnych remiksów utworów, które się na niej znalazły. Jeden z nich należy do wspomnianego Kerriego Chandlera.

Magic touch Kerriego Chandlera

Amerykanin wziął na warsztat numer Heartbeat. Efekt? Dokładnie taki, jakiego można się spodziewać. Interpretacja Chandlera nadała numerowi  nieco oldschoolowego sznytu, jednak nie przysłoniła pierwotnego brzmienia. Proporcje zostały zachowane doskonale. To wciąż ten sam, niebywale melodyjny, breakbeatowy kawałek, który za sprawą mistrzowskiego podejścia Kerriego Chandlera, stał się jeszcze bardziej taneczny.

Oryginalne nagrania z EPki Bonobo i Totally Enormous Extinct Dinosaurs Hearbeat/6000 ft. znajdziecie m.in. w popularnych serwisach streamingowych.

Fotografia główna: Darren Keith @ DJ MAG

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →