Muzyczne misterium. Zobaczcie magiczny występ Bonobo w Royal Albert Hall

fot. via facebook.com/bonoboofficial
News
Roztańczony Bonobo

Dokładnie rok temu miała miejsce epicka rezydentura Bonobo w słynnej, londyńskiej Royal Albert Hall. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia angielski artysta dzieli się oficjalnym nagraniem z pamiętnego występu. Oglądamy!

Bonobo. Sceniczny maestro

Brytyjski DJ Magazine nawiązując współpracę z Bonobo wypuścił oficjalny film z okazji pierwszej rocznicy jego rezydentury w londyńskiej Royal Albert Hall. Przepiękny, muzyczny dokument, wyreżyserowany przez Jona Dommetta i zmiksowany przez Tommy’ego Williamsa miał miejsce 21 maja. Film skupia się przede wszystkim na utworach z nominowanego do nagrody GRAMMY ostatniego albumu Bonobo „Fragments”. Nagranie pokazuje artystę w absolutnym szczycie swojej kariery. To obraz artysty umiejętnie łączącego muzykę akustyczną i elektroniczną na poziomie prawdopodobnie niespotykanym wcześniej w tak kultowym otoczeniu.

fot. via facebook.com/bonoboofficial

Półtoragodzinny film zawiera również legendarny moment, w którym organistka Anna Lapwood grając na organach piszczałkowych dołączyła do zespołu w utworze „Otomo”. Do współpracy doszło po tym, jak trębacz Bonobo Ryan Jacob i inżynier dźwięku Tommy Williams usłyszeli Lapwood ćwiczącą o 1 w nocy po jednym z koncertów rezydencyjnych. Artystka dołączyła do występu następnej nocy jako niespodziewany gość. Nagranie z tego fragmentu stało się natychmiastowy viralem, osiągając pułap ponad 6 milionów odtworzeń.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Bonobo gwiazdą FEST Festival 2023

Pięciodniowa rezydencja, stanowiąca część trasy koncertowej „Fragments” Live Tour, oznaczała najdłuższą nieprzerwaną serię występów solowego muzyka w kultowej, londyńskiej hali. To także najdłuższa seria występów w historii artysty tworzącego muzykę elektroniczną. W ciągu ostatniego roku trasę obejrzało ponad 750 000 widzów na czterech kontynentach. Tym samym stała się najbardziej spektakularnym tournée w dorobku angielskiego zespołu.

To był zaszczyt pracować z Bonobo. Współpraca z jego niesamowitym zespołem i kultową Royal Albert Hall to nasza największa, dotychczasowa produkcja. Nagranie zbiegło się ze 150. rocznicę słynnej, angielskiej przestrzeni koncertowej. W tym czasie Bonobo stał się pierwszym w historii artystą muzyki elektronicznej, wyprzedającym pięć kolejnych nocy w tym miejscu. To przełomowy moment dla sceny muzyki elektronicznej, który z dumą mogliśmy uchwycić

– Simon Kelly, szef działu cyfrowego DJ Mag

Bonobo Live At Royal Albert HallPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →