Bonobo gwiazdą FEST Festival 2023

Festiwale Zapowiedzi
Bonobo na aż trzech występach w Polsce

To bardzo dobra wiadomość - wśród ogłoszonej dziś kolejnej listy artystów, którzy wystąpią na nadchodzącym FEST Festival w chorzowskim Parku Śląskim, znalazł się jeden z najpopularniejszych i najważniejszych przedstawicieli elektroniki ostatnich dwóch dekad - Simon Green, szerzej znany pod aliasem Bonobo. Po znakomitych koncertach klubowych w ramach trasy promującej najnowszy album, cieszymy się, że przyjdzie nam zobaczyć Brytyjczyka ponownie, zwłaszcza w warunkach festiwalowych. Jeśli Bonobo zaprezentuje równie wysoką formę, co podczas jesiennych występów, to możemy być świadkami kapitalnego widowiska.

Bonobo. Król nastroju

To jeden z tych artystów, którego twórczość miała ogromny wpływ na całokształt elektroniki pierwszych dekad XXI wieku. Bonobo dał się poznać jako muzyki doskonale odnajdujący się w ciut spokojniejszej estetyce z okolic downtempo czy trip-hopu, co znakomicie wpisało się w charakter wytwórni Ninja Tune, z którą Brytyjczyk związany jest od lat. Jednak Simon Green nie zamierza ograniczać się wyłącznie do określonych gatunków. Zarówno jako producent, jak i DJ, Bonobo niejednokrotnie przekonywał o zamiłowaniu do tanecznych brzmień. W jego bogatej dyskografii, w której prócz długogrających albumów znajdziemy EP-ki i kompilacje przygotowane dla najbardziej prestiżowych serii wydawniczych, figuruje mnóstwo utworów pulsujących parkietową energią.

Bonobo – Rosewood

Pod koniec lat 00., czyli w dobie rosnącej popularności streamingu oraz muzyki niezależnej, twórczość Bonobo stała się doceniana przez melomanów i adeptów nowych brzmień. Coraz częściej można było usłyszeć jego utwory w filmach, serialach, spotach reklamowych czy nawet grach. Kolejno wydawane płyty spotykały się ze świetnym przyjęciem zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. W międzyczasie sam Bonobo przyczynił się do rozwoju wielu karier, w tym m.in. Andreyi Triany, a sam łączył siły m.in. z Rhye, Chetem Fakerem, Eryką Badu czy Tomem Mischem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bonobo – Eyesdown (feat. Andreya Triana)

W ubiegłym roku Bonobo powrócił po paru latach wydawniczej przerwy z nowym, kapitalnym albumem – Fragments, o którym możecie przeczytać w obszernej recenzji Huberta Grupy. Po premierze płyty Brytyjczyk ruszył w trasę koncertową, w ramach której odwiedził Polskę dając absolutnie znakomite występy. Tym bardziej zacieramy ręce myśląc o jego rychłym powrocie do naszego kraju.

Bonobo – Tides (feat. Jamila Woods)

FEST 2023 – trzecie ogłoszenie

FEST Festival nie zwalnia tempa! Oprócz Bonobo do składu dolącza kolejna, dość eklektyczna porcja znanych artystów z pogranicza popu, rapu oraz indie – na Górny Śląsk przybędzie duet Sofi Tukker, a także Aitch, Bladee, Roo Panes, Vito Bambino, Crystal Fighters, Charlie Cunningham oraz Frank Leen.

FEST 2023 – bilety

FEST Festival 2023 odbędzie się w dniach 9 – 13 sierpnia 2023 roku w chorzowskim Parku Śląskim. Bilety na festiwal możecie nabyć na stronie wydarzenia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →