Jonny Cade – A Sanguine Lamb EP

1 906
Recenzje
Jonny Cade – A Sanguine Lamb EP

Info

Data wydania:
2011/03/04
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Loco Records od samego początku działalności kojarzony jest z muzyką deep-house najwyższej próby w wykonaniu zarówno krajowych jak i zagranicznych artystów. Kolejnym reprezentantem tych drugich jest Jonny Cade, którego „A Sanguine Lamb” właśnie trafił do sklepów.

Celem Karola XVII i MB Valence’a było stworzenie oficyny, w której wydawane produkcje będą miały wspólny mianownik nie tylko gatunkowy, ale także brzmieniowy – „A Sanguine Lamb” jest doskonałym tego przykładem. Każdy choć trochę orientujący się w temacie słuchacz przy pierwszym kontakcie z oryginałem bez problemu powinien wychwycić „Loco Sound”.

Utwór jest przestrzenny, nieco mroczny, przyprawiony krótkimi partiami instrumentalnymi oraz wokalnymi. Charakterystyczny „bulgoczący” bassline musi niesamowicie brzmieć na wysokiej klasy klubowych soundsystemach!

Za remix odpowiedzialny jest Huxley, z którym to Cade nagrał wcześniej „London To Leeds EP” dla Kolour Recordings. Swoją wersję przygotował z zachowaniem dużego szacunku do oryginalnej, gdyż ograniczył się do dodania bardziej house’owego bitu i zmiany linii basowej, przez co utwór stał się nieco radośniejszy i zyskał „imprezowy” potencjał.

„A Sanguine Lamb” to tytuł niezwykle udany, po który DJ-e będą sięgać niejednokrotnie, a już teraz można usłyszech go w setach Jimpstera, Rogera Sancheza czy Sandy Rivery.

Tracklista

01. A Sanguine Lamb (Original Mix)
02. A Sanguine Lamb (Huxley Remix)