Jon Hopkins genialnie zremiksowany przez Solomuna

News
Jon Hopkins i Solomun

Jon Hopkins zaprezentował remiks swojego utworu, który przygotował Solomun. Choć kawałek Emerald Rush w wersji Mladena jest znany już jakiś czas, to dopiero teraz doczekał się oficjalnej premiery.

Jon Hopkins – kolejna płyta, kolejny sukces

Brytyjski producent podzielił się remiksem za pośrednictwem profilu na Facebooku. Emerald Rush to numer, który pochodzi z ubiegłorocznej płyty HopkinsaSingularity, bo taki tytuł nosi album, to piąty długogrający krążek w dorobku artysty.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, płyta zgarnęła niemal wyłącznie pozytywne recenzje. Jednym z promujących ją singli był właśnie Emerald Rush. Do piosenki powstał animowany teledysk w reżyserii Roberta Huntera i Elliota Deara.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jon Hopkins o remiksie Solomuna

W swoim wpisie na Facebook, Jon Hopkins opisał okoliczności, w jakich Solomun podesłał mu remiks.

Solomun wysłał mi pierwszą wersję swojego remiksu Emerald Rush, w czasie gdy przyjechałem na DJ set do Move w Exeter w maju. Wypróbowałem go tam i ludzie zwariowali do tego stopnia, że po raz pierwszy w życiu przewinąłem kawałek. Od tamtej pory grałem go w setach i za każdym razem reakcja była absolutnie szalona.

Sam remiks to oczywiście pełnokrwisty banger. Choć Mladen podkręcił nieco tempo kawałka, to zachował jego masywny, hipnotyzujący charakter. Z każdą minutą trwania numer nabiera siły, zachowując jednocześnie swoją taneczność.

Nie tylko Jon Hopkins – kogo remiksował Solomun?

O tym, że Solomun ma smykałkę do remiksowania cudzych numerów, wiemy nie od dziś. Na koncie Mladena znajdziemy edity mnóstwa utworów, w tym autorstwa takich nazw jak Foals, Roisin Murphy, Editors, Paul Kalkbrenner, Tiga, Kollektiv Turmstrasse czy Lana Del Rey. W ostatnich dwunastu miesiącach Solomun podzielił się kolejnymi remiksami, w tym numerów, które pierwotnie wyprodukowali Agoria czy… Leonard Cohen.

Tworząc remiksy, Solomun lubi chwytać za kawałki, które nierzadko pochodzą z bardzo odległych stylistycznie gatunków od muzyki klubowej. To pokazuje jak szerokie spektrum inspiracji ma Mladen i utwierdza w przekonaniu, że to artysta wciąż poszukujący, eksplorujący rozmaite brzmienia.

Jon Hopkins w Polsce

Jon Hopkins wraca do Polski na kolejny występ. Brytyjczyka zobaczymy już w przyszłym tygodniu podczas Audioriver Festival. Występ artysty zaplanowano w formule live actu, a zatem nie jest pewne czy Hopkins zdecyduje się na zagranie remiksu Emerald Rush czy jednak oryginalnej wersji utworu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →