John Frusciante wypuści album z muzyką elektroniczną

426

Niebawem ukaże się elektroniczny album od Johna Frusciante. Płytę o tytule Maya zapowiada już teraz singiel Amethblowl.

John Frusciante oddaje muzyczny hołd zmarłej kotce

Maya to nie tylko tytuł nowego albumu Johna Frusciante (gitarzysty Red Hot Chilli Peppers), ale również imię jego niedawno zmarłej kotki. I to właśnie jej muzyk dedykuje krążek. Maya ukaże się 23 października nakładem weneckiej wytwórni Timesig Snares.

Maya jest pierwszym instrumentalnym albumem elektronicznym Johna Frusciante, który wyjdzie pod jego nazwiskiem. Amerykański artysta zazwyczaj tworzy muzykę elektroniczną jako Trickfinger, a jego najnowszy album, She Smiles Because She Presses the Button, zarejestrowany właśnie pod tym pseudonimem, ukazał się w czerwcu tego roku.

Maya była ze mną przez ostatnie 15 lat, kiedy tworzyłem muzykę i pracowałem, jako artysta. Kochałem te stworzenie ponad wszystko, podobnie, jak kocham muzykę. Dlatego zdecydowałem się na tak osobisty tytuł swojej nowej płyty. Nie wydawało się właściwe wydawać tego albumu, jako Trickfinger, dlatego podpisałem go swoim imieniem – tłumaczy Frusciante

John Frusciante – nowy singiel Amethblowl już dostępny

Nadchodzące wydawnictwo promuje już teraz utwór Amethblowl. Posłuchajcie:


W grudniu ubiegłego roku, amerykańska formacja Red Hot Chili Peppers poinformowała, że John Frusciante powraca w jej szeregi. Gitarzysta zastąpił Josha Klinghoffera, który zagrał na dwóch ostatnich albumach grupy. Frusciante opuścił zespół w 2009 roku tłumacząc, że jego zainteresowania muzyczne poprowadziły go w zupełnie innym kierunku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.