John Frusciante wydaje techno EPkę jako Trickfinger

1 495

John Frusciante, gitarzysta legendarnej formacji Red Hot Chili Peppers, wydał solową EPkę. Na nowym wydawnictwie znajdziemy cztery kompozycje, które mocno odbiegają muzycznie od tego, z czym mogliśmy go kojarzyć.

Elektroniczny Frusciante, czyli Trickfinger

Postać Johna Frusciante wymieniana jest pośród najbardziej inspirujących muzyków ostatnich dziesięcioleci. O swojej wszechstronności legendarny gitarzysta dowodził już od początków kariery artystycznej. Pomimo kolejnych sukcesów Red Hot Chili Peppers, Frusciante nigdy nie zaprzestał tworzenia solowych projektów. W tym tych elektronicznych.

Trickfinger to pseudonim, pod którym Frusciante wydaje od 2012 roku, czyli od momentu, gdy ukazała się EPka Sect In Sgt. Część spośród wydawnictw wypuszczanych od 2015 roku w miarę regularnie, stanowiły utwory pochodzące z prywatnego archiwum muzyka. Oznacza to, że powstały najprawdopodobniej w latach 2006-2007.

W 2015 roku Frusciante pytany w wywiadzie udzielonym dla Electronic Beats tak opowiadał o swoim zamiłowaniu do elektroniki:

Wpadłem w robienie czegoś, co uważam za inną formę progresywnego rocka, ale zamiast łączenia klasycznego rocka i jazzu, łączyłem jungle, synthpop i coś, co można nazwać IDM.

Trickfinger – nowe EP – Look Down, See Us

Tydzień temu członek Red Hot Chili Peppers wydał kolejną EPkę pod pseudonimem Trickfinger. Minialbum zatytułowany Look Down, See Us ukazał się nakładem nowej stajni – Evra Records. Projekt jest wynikiem kolaboracji Frusciante z pochodzącą z LA producentką i DJ-ką – Aura T-09.

W myśl matki nowego wydawnictwa, ma być ono miejscem do wydawania muzyki o „estetycznej specyfice, która nie pasuje do większości labeli elektronicznych” oraz outletem dla ryzykownych wydawnictw, nieprzystających do muzycznych form. W drodze są już kolejne kawałki, na których ponownie przyjdzie nam posłuchać Frusciante.

Trickfinger – Meaning To

Na Look Down, See Us znajdziemy 4 połamane kompozycje, które zakrawają stylistycznie o szeroko rozumiane techno, d’n’b, IDM czy jungle. Co ciekawe, na każdym z kawałków użyty został inny automat perkusyjny. W utworach usłyszymy m.in. Yamaha RY30 i Rolanda R-8. Nowe dźwięki potwierdzają również przywiązanie autora do modularów.

Trickfinger – Look Down, See Us – okładka płyty

Trickfinger – Look Down, See Us – tracklista

1. GR 8
2. Meaning To
3. Cymm Trace
4. Look Down, See Us