John Frusciante powraca do elektroniki i zapowiada nowe wydawnictwa

fot. Uptone.com
News
John Frusciante odstawia gitarę na bok

Gitarzysta Red Hot Chili Peppers, John Frusciante, wyda na początku przyszłego roku dwie płyty – .I: oraz :II.

John Frusciante odstawia gitarę na bok

John Frusciante, członek legendarnej amerykańskiej grupy rockowej Red Hot Chili Peppers, ma w planach nowy, elektroniczny album, który zostanie wydany przez label Avenue 66. Co ciekawe, krążek ten ukaże się w dwóch wersjach zatytułowanych .I: (wymawiana jako „one”) – to wydawnictwo obejmuje siedem utworów – oraz :II. (wymawiane jako „dwa”), który zawierać będzie dziesięć utworów. Obie płyty swoją premierę będą miały 2 lutego. .I: ukaże się na winylu, natomiast :II. na CD i w formie cyfrowej.

Po półtora roku pisania i nagrywania muzyki rockowej potrzebowałem oczyścić głowę. Słuchałem i tworzyłem muzykę, w której rzeczy z reguły dzieją się raczej stopniowo niż nagle. Ustawiałem patche na Monomachine lub Analog Four i słuchałem ich oraz tego, jak jedne dźwięki przechodzą w inne, wprowadzając zmiany w patchu. Wszystkie utwory zostały nagrane na żywo na nagrywarkę CD, bez żadnych overdubów, i wykonane na jednym lub dwóch instrumentach

– tłumaczy Frusciante.

John Frusciante – Maya

Samotna rzeźba w przestrzeni sonicznej

Artysta przyznaje, że podczas nagrywania albumów słuchał eksperymentalnych artystów, takich jak Open Ambarchi, Klara Lewis i Ryoji Ikeda, a także czerpał inspirację od Johna Lennona, Davida Bowie, Iggy’ego Popa, Jimiego Hendrixa i Briana Eno

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wizja muzyka będącego samotną rzeźbą w przestrzeni sonicznej była główną myślą motywującą mnie do pracy. Patrzyłem na zdjęcia rzeźb i próbowałem stworzyć muzykę, która jednocześnie oddawała zarówno ruch, jak i bezruch […] używałem dźwięku do stworzenia tego, co postrzegałem jako fizyczną strukturę

– dodaje gitarzysta Red Hot Chilli Pepers. 

Chociaż John Frusciante słuchał muzyki elektronicznej od najmłodszych lat, dopiero w późniejszym okresie życia zaczął eksperymentować z tym gatunkiem. Jego projekt Trickfinger zadebiutował na Acid Test w 2015 roku.

Miałem dość akordów, rytmów, nut, zdefiniowanych sekcji, ostrych przejść, etc. To, czego potrzebowałem, to stworzenie muzyki od podstaw z niczego poza dźwiękiem i aby ta muzyka odzwierciedlała „bycie”, a nie „robienie”

– mówi Frusciante. 

John Frusciante powraca do elektroniki i zapowiada nowe wydawnictwa, .I:
fot. Okładka albumu .I:

John Frusciante – .I: – lista utworów:

A1 Clank
A2 Sluice
B1 Unitiled
C1 OFD (vinyl only)
D1 Pyn
D2 MK 2.1

John Frusciante powraca do elektroniki i zapowiada nowe wydawnictwa, :II.
fot. Okładka albumu :II.

John Frusciante – :II. – lista utworów:

  1. Golpin
  2. MK 2.1
  3. Pyn
  4. Blesdob Dot
  5. Unitiled
  6. Clank
  7. Frantay
  8. Galvation
  9. Sluice
  10. Firpln

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →