Instalacja wywołująca halucynacje? Jon Hopkins zdradza szczegóły wyjątkowego projektu

Fot. Materiały promocyjne
News
Jon Hopkins i odmienne stany świadomości

Celem multimedialnego doświadczenia Hopkinsa jest wykorzystanie mieszanki zaprogramowanych migających świateł i muzyki elektronicznej.

Jon Hopkins i odmienne stany świadomości

Nominowany do nagrody GRAMMY brytyjski producent Jon Hopkins stworzył instalację, która ma wywoływać w odbiorcach halucynacje i tripping. Dzięki połączeniu migoczących świateł i muzyki Hopkins chce wpływać na ludzki umysł. Swój projekt artysta nazwał Dreamachine.

Niedawno Hopkins wydał album Music For Psychedelic Therapy, który również zapewniał słuchaczom „odmienny stan świadomości”, dostosowany do wyników badań nad psychiką ludzką, wykazujących, że ketamina może zapobiegać pogłębianiu się chorób psychicznych, takich jak depresja i lęki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jon Hopkins – Welcome to Dreamachine

Jon Hopkins – zamnij oczy, otwórz umysł

Podobnie jak w przypadku ostatnich prac Jona Hopkinsa, w nowym projekcie wykorzystano ambientową muzykę jako ścieżkę dźwiękową do doświadczeń, które badacze nazwali „halucynacjami wzrokowymi wywołanymi stroboskopowo”. Dreamachine została stworzona przez wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Assemble i polega na tym, że odwiedzający wchodzą do pomieszczenia z „maszyną”, kładą się i zamykają oczy, otwierając umysł na dźwięk i obraz. Instalacja powstała w wyniku współpracy neurobiologów, filozofów i producentów muzyki trance.

Ważną rzeczą w tych praktykach jest utrata ego i początek wspólnego doświadczenia. To są alternatywy dla naszej rozwiązującej problemy, naukowej świadomości rzeczywistości – powiedział Hopkins w wywiadzie dla The Guardian.

Dreamachine to potężny, nowy rodzaj doświadczenia immersyjnego, badający nieograniczony potencjał ludzkiego umysłu – napisał o projekcie Collective Act.

Dreamachine będzie gościć w Wielkiej Brytanii od wiosny tego roku. Więcej informacji na temat instalacji przeczytacie tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →