FEST Festival 2022 – na te występy czekamy

fot. Kevin Lake / Future Music Magazine
Festiwale Zapowiedzi
Jon Hopkins

Mamy początek sierpnia, więc do rozpoczęcia FEST Festival 2022 pozostało naprawdę niewiele czasu. Gdy w chorzowskim Parku Śląskim powoli stawiane są pierwsze ogrodzenia oraz sceny jednego z największych muzycznych wydarzeń tego lata, my w redakcji zaczynamy planować nasz elektroniczny rozkład jazdy. Te pięć występów, które wymieniamy w tym artykule, to tylko ułamek tego co chcemy usłyszeć i zobaczyć na tegorocznym Feście. Naprawdę, jest z czego wybierać!

FEST 2022 – Jon Hopkins

Kiedy i gdzie? Środa 10.08, 01:00 – Silesia Stage

Kiedy pomyślę sobie o muzyce Jona Hopkinsa z perspektywy lat, to mam wrażenie, że dokonał on pewnej rewolucji w muzyce elektronicznej, a w szczególności jej klubowej formie. Na początku tworzył ambientalne oraz trip-hopowe kawałki oparte na pętlach perkusyjnych. Potem współpracował z Coldplay przy ich bestsellerowej płycie Viva La Vida or Death and All His Friends. Prawdziwy przełom przyszedł w 2013 roku wraz z premierą jego nieśmiertelnego krążka Immunity. Hopkins stworzył coś niezwykłego – jego charakterystyczny styl zgrabnego łączenia gatunków, z jednej strony mroczny, ciężki, progresywny, a z drugiej – niebywale przestrzenny i marzycielski, spowodował, że jego muzyka stała się uniwersalna. Myślę, że brzmienie, które stworzył Hopkins, miało niebagatelny wpływ na późniejszy kształt sceny oraz inspirację, a potem popularyzację melodyjnego, atmosferycznego techno, jak chociażby Afterlife.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jon Hopkins – Collider

FEST 2022 – Parfait

Kiedy i gdzie? Piątek 12.08, 4:00 – Possession Stage

Czołowa przedstawicielka paryskiego Possession. Jej set z paryskiego Boiler Roomu w 2019 jest uważany za jedno z najlepszych nagrań w historii popularnego kanału i raczej nie będzie przesadą przyznać, że ten występ przyczynił się do wzrostu popularności paryskiego kolektywu. Po francusku słowo „parfait” znaczy „idealnie” – myślę, że w piątkowy wieczór miłośnikom mocnych i tanecznych brzmień będzie pasowała jej selekcja jak ulał.

Parfait – Boiler Room Paris: Possession

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

FEST 2022 – Caribou

Kiedy i gdzie? Sobota 13.08, 01:00 – Silesia Stage

Dave Snaith miał wystąpić ze swoim sztandarowym projektem tuż za miedzą, bo w Katowicach na OFF Festivalu, jednak ze względu na pandemiczne zawirowania ubiegłych lat, usłyszymy go właśnie w Parku Śląskim. W notce prasowej można wyczytać, że Caribou popularność zyskał po płycie Our Love – to nie do końca prawda. Już w 2010 roku, kiedy wyszedł album Swim, został okrzyknięty jednym z najważniejszych współczesnych producentów muzyki elektronicznej, który w zgrabny sposób łączy w sobie kolorowe, hipisowskie, trochę marzycielskie, a trochę psychodeliczne piosenki z lekkim, organicznym house’em. Utwór Odessa był swego czasu często używany jako soundtrack do różnych seriali, reklam czy nawet gier.

Caribou – Odessa

FEST 2022 – Scooter

Kiedy i gdzie? Sobota 13.08, 23:15 – Arena Stage

Nasze guilty pleasure! W redakcji jesteśmy absolutnie przekonani, że ich występ w ciągu tych czterech intensywnych dni w Parku Śląskim zgromadzi pod sceną najwięcej ludzi, bez względu na wiek czy doświadczenie życiowe. Dla samej nostalgii będzie warto się wybrać – beztroska zabawa i dużo śmiechu gwarantowane.

Scooter – Friends

FEST 2022 – Sara Landry

Kiedy i gdzie? Sobota 13.08, 4:00, Posession Stage

Nowa twarz RAW Agency przebojem podbija scenę techno. Przeprowadzka didżejki i producentki z Teksasu do Berlina wyszła jej na dobre – po latach działalności na niszowej, amerykańskiej scenie Sara Landry regularnie grywa w najpopularniejszych klubach techno w całej Europie. Spodziewajcie się mocnego i szybkiego seta z nowymi aranżacjami hitów R&B.

SARA LANDRY (LIVE) @ DEF: THE BOILER

Zobacz także: FEST Festival stawia na elektronikę

FEST Festival 2022 – ostatnie bilety!

Bilety na FEST Festival 2022, który odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia, są dostępne na stronie wydarzenia. Karnet 4-dniowy jest do nabycia obecnie za 649 zł, a bilet weekendowy – w cenie 439 zł. Bilety jednodniowe na środę i czwartek kosztują 299 zł. Jeśli chcecie się wybrać tylko na jeden dzień, w piątek lub sobotę, to możecie zapłacić za karnet 319 zł lub 339 zł.

Koniecznie sprawdźcie świeży aftermovie z poprzedniej edycji festiwalu w chorzowskim Parku Śląskim.

FEST festival 2021 – aftermoviePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →