W Poznaniu i Warszawie odbyły się duże imprezy bez zachowania reżimu sanitarnego

News
nielegalne imprezy wystartowały! W klubach w całej Polsce bawią się tłumy

Brak imprez? Na takowy mogą narzekać chyba tylko niezainteresowani. W zeszłą sobotę w klubach w całej Polsce doszło do kilku głośnych incydentów. Jak to się skończyło?

Impreza, jakiej nie pamięta nikt

Mówimy o bezpieczeństwie i odpowiedzialności, w autobusie zwracamy uwagę osobom, które uparcie nie noszą maseczek, a w weekend – cyk na imprezę. No niestety – taki dajemy przykład. Wiadomo, że jeśli ktoś bardzo chce, to na rave pójdzie, ba – nawet go zorganizuje. W sobotnie wieczory szczególnie tęskni się za takimi atrakcjami, wówczas też silna wola słabnie, a o pokusy łatwo. Ledwie dwa dni temu pękł tak naprawdę spory wycinek zapalonych imprezowiczów. Spotkali się tam, żeby potańczyć. Jak za starych, dobrych czasów.

nielegalne imprezy

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

źródło: instagram

Impreza jak kłamstwo – ma krótkie nogi

Nielegalne imprezy w dzisiejszych czasach mają się dobrze – i będą się odbywać tak długo, jak ludzie będą na nie chodzić, a ci, którzy jednak pasują – będą udawać, że o nich nie wiedzą i ich nie słyszą. Impreza w jednym z poznańskich klubów w ostatnią sobotę nieco jednak wymknęła się spod kontroli. Zamknięta lista uczestników na Facebooku mówiła o 500 osobach, zaś zainteresowanie wydarzeniem wyraziło dwa razy tyle. Był tłum, ludzie nie nosili maseczek – za to chętnie nagrywali, co się dzieje i postowali o tym w mediach społecznościowych.

Policjanci pojawili się na miejscu i rozmawiali z właścicielem klubu, ale ten nie wpuścił funkcjonariuszy do środka – mówi Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji

Nie dotyczy to jedynie Poznania. Również w Warszawie ludzie bawili się tak, jakby żadnej pandemii nie było.

Impreza w środku pandemii – hot or not?

Była zabawa – do czasu. Konkretniej, do interwencji policji. Właściciel poznańskiego klubu zapewniał wprawdzie, że wydarzenie odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przy poszanowaniu reguł reżimu sanitarnego. Czy na pewno?

Policjanci posiadają materiały, z których wynika, że sytuacja wyglądała nieco inaczej. Wszystkie zebrane materiały zostaną więc przekazane do prokuratury oraz do sanepidu – podsumowuje Iwona Liszczyńska.

Konsekwencje zapewne zostaną wyciągnięte – nie przeszkadza to jednak, by lokale ogłaszały swoje otwarcie, jak zrobił to poznański X-Demon. 

imprezy

Pamietajmy, że przed klubem obowiązują ogólnodostępne zasady prawne. Dlatego w kolejce prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości i założenie maseczek – czytamy w poście na Facebooku.

Wiemy, że bezsilność wobec nieudolnych działań władzy i jej cynizmu sięga zenitu, jednak apelujemy o odpowiedzialność. Nikt bardziej niż my nie chciałby już wyjść i beztrosko się bawić na występach swoich ulubionych artystów. Jednak to jak zachowamy się teraz, będzie miało wpływ na naszą przyszłość

zdjęcie główne: źródło

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →