Ikoniczny Movement powraca. Jeszcze Detroit nie zginęło

News
Movement ogłasza line up

Regularnie anonsujemy o coraz liczniej zapowiadanych składach największych europejskich festiwali z muzyką elektroniczną. Gdyby spojrzeć globalnie - to ten prawdopodobnie najważniejszy znajduje się w samym centrum narodzin techno - Detroit. Movement jest czymś więcej niż weekendową, masową imprezą - tutaj kształtowała się scena i rodziły kolejne legendy. Spójrzmy na tegoroczny, częściowy line-up.

Movement – headlinerzy na scenie, DNA miasta na ulicach

Movement, po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, nareszcie wraca na swoje miejsce. W dniach 28-30 maja w niezwykłej lokalizacji Hart Plaza, której widoku nie można pomylić z żadnym innym miejscem na świecie, odbędzie się kolejna edycja tego ważnego dla historii muzyki elektronicznej festiwalu. Lokalizacja wydarzenia znajduje się w samym sercu Detroit, o którego znaczeniu w kontekście rozwoju muzyki techno nie trzeba przekonywać nikogo. Detroit to miasto kontrastów, bardzo trudne do jednoznacznego zaszufladkowania. Z jednej strony dawny światowy potentat w produkcji samochodów, z drugiej miasto bankrut z najwyższym odsetkiem przestępczości w USA. I mimo tych niebezpieczeństw czyhających w zakamarkach dzielnicy Eastside, organizatorzy festiwalu Movement już po raz 19. zapraszają fanów elektroniki do Motown.

Movement

Mills i Hawtin wracają do domu

Tegoroczny skład nie zapomina o korzeniach festiwalu i artystach mających niepodważalny wkład w rozwój Movement. Na tegorocznej edycji wystąpią m.in Jeff Mills i Richie Hawtin, którzy są żywą wizytówką zarówno festiwalu, jak i całego miasta. Obok nich pojawią się lokalne gwiazdy jak Claude von Stroke, Carl Craig czy Louie Vega. Do Detroit zjadą się naturalnie najgorętsze europejskie nazwiska w postaciach Niny Kraviz, Adama Beyera, Pauli Temple i Blawana.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Movement 2019 Aftermovie

Główny festiwal, podobnie jak w przypadku np. barcelońskiego Sonaru, to tylko jedna z wielu ofert programowych, które pojawią się podczas tego weekendu w mieście. Najlepszych imprez należy szukać w tamtejszych magazynach, gdzie można poczuć prawdziwego ducha Detroit Techno.

Próżno szukać prawdziwej historii i duszy miasta podczas festiwalu. Jeśli chcesz spojrzeć na historię techno, musisz szukać jej w samym mieście i jego mieszkańcach. A jest też i ogromna szansa, że trafisz na miejscowego policjanta, który za młodzika chodził na imprezy z Delano Smithem

W 2016 roku byliśmy w Detroit, skąd napisaliśmy obszerną relację z Movement. Wzięliśmy pod lupę – obok muzyki – politykę, historię i ludzi tworzących to niesamowite miastem. Pozycja obowiązkowa.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →