Legendy Detroit powracają po latach ciszy. Nowa muzyka od Octave One

via facebook.com/octaveone
News
Octave One

Amerykański duet Octave One, urodzony i wychowany na przedmieściach Detroit ogłosił plany wydania swojej pierwszej od pięciu lat płyty. Never On Sunday ukaże się 28 kwietnia nakładem ich własnej oficyny 430 West.

Octave One. Powrót do korzeni

Projekt Octave One został założony w Detroit we wczesnych latach ’90 przez pięciu braci Burden, aktualnie jednak tworzą go Lanny i Lawrence. Podczas swojej długoletniej kariery artyści nagrali dziesiątki singli, remixów oraz kilka albumów, głównie dla założonej przez siebie wytwórni 430 West. To właśnie w tym miejscu, duet uznawany za pionierów muzyki techno wypuści 28 kwietnia długo wyczekiwany album Never On Sunday.

Octave One
via facebook.com/octaveone

Tytuł albumu nawiązuje do ich drugiego alter ego pod tą samą nazwą. Namiastkę wielkiego come backu Never On Sunday mieliśmy w lipcu 2021 roku za pomocą wydanego w czterech wersjach kawałka The Bearer. Stworzona we współpracy z Skream i P41, pierwsza od 1992 aktywność wydawnicza, była jedynie przedsmakiem przed daniem głównym w postaci EP-ki Contemplate z zeszłego roku. Na najnowszym krążku Octave One umieścili łącznie 20 utworów, w skład których wchodzą nieśmiertelne klasyki i kilka remiksów zinterpretowanych przez Skream, Orbital czy Kevin Reynolds.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Octave One odkurza Never On Sunday. Jak po 30 latach brzmi projekt?

Występy Octave One nie należą do zbyt częstych punktów programowych klubów i festiwali na świecie. Zazwyczaj możemy zobaczyć ich w akcji przy okazji wyjątkowych wydarzeń – potwierdzone bookingi na ten rok to Movement w Detroit i 909 Festival w Amsterdamie.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że przez cały czas pracujesz z nowym sprzętem i numerami. Musisz się zastanowić jak zaprezentować utwór na żywo, aby brzmiał dobrze i stwarzał pewną interakcję z publicznością. Granie na żywo to dawanie energii ludziom. Chodzi o to, żeby zbliżyć ich do muzyki i patrzeć jak stają się jednością.

Octave One – Tiers (Level A)

Never On Sunday – tracklist

01. Enterstella
02. Contemplate feat. Karina Mia (Album Edit)
03. Lifelike
04. Tiers (Album Mix)
05. Price We Pay feat Karina Mia (Album Edit)
06. Soon After
07. A Moment Of Truth (Album Edit)
08. The Bearer feat. Karina Mia (BB Edit)
09. Metal Forest
10. Mona
11. The Bearer feat. Karina Mia (Album Edit)
12. The Bearer (Instrumental)
13. Contemplate (Instrumental)
14. Price We Pay (Instrumental)
15. Price We Pay (Orbital Remix)
16. Price We Pay (Giorgia Angiuli Remix)
17. The Bearer (Skream Remix)
18. The Bearer (P41 Remix)
19. Contemplate (Kevin Reynolds Remix)
20. The Bearer (Octave One Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →