Floorplan – jaki ojciec, taka córka

fot. Robert Hood // Floorplan / Facebook
Artykuł
Floorplan

Z okazji Dnia Ojca przypominamy o naszym ulubionym rodzinnym projekcie na scenie elektronicznej - Floorplan. Robert Hood nagrywał pod wieloma aliasami. Starszy poboczny projekt popularnego amerykańskiego didżeja i producenta, w 2016 zyskał nowego członka, którym jest... jego własna córka - Lyric. 

Floorplan – „rodzinny interes”

Muzyka ojca i córki Hood z pewnością spodoba się fanom lekkich, klasycznych klubowych brzmień – w szczególności french touch, w stylu pierwszych wydawnictw Daft Punk, bądź Todda Edwardsa oraz oczywiście chicagowskiej i detroidzkiej „szkoły”.

Floorplan | Boiler Room x AVA Festival 2022

Floorplan pojawił się pierwszy raz w 1996 roku. Do początku lat 2010. miał charakter czysto efemeryczny – Robert Hood wydawał co jakiś czas, ze sporą przerwą, single, będące crossoverem detroidzkiego stylu, disco, soulu i gospel we własnej wytwórni M-Plant.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Floorplan – Baby, Baby

Dopiero w 2013 roku wydał pierwszy longplay – Paradise. Weteran techno z Detroit zaprosił swoją córkę Lyric Hood do współtworzenia drugiego longplayu jego pobocznego projektu – Victorious, który został wydany w 2016.

Floorplan – Push On

Zobacz także: Munocast 014: daisy cutter & naked relaxing: „Nie należy mylić networkingu z kolesiostwem”

Po bardzo udanych występach na uznanych festiwalach jak np. Dekamantel, rodzinny duet wydał kolejne wydawnictwo Supernatural, tym razem pod egidą sztandarowej wytwórni !K7.

Floorplan (Robert Hood) Boiler Room x Dekmantel Festival DJ Set

Na tym jednak nie koniec historii – w kolejnych latach pojawiły się single. W ubiegłym roku Robert oraz Lyric wydali dwie EP-ki w wytwórni Luke’a Solomona i Derricka Cartera. Materiał  Right There / Holy Ghost oraz zaprezentowany później Get My Mansion Ready / Out Of Control  zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy jak i środowisko.

Floorplan – Get My Mansion Ready (Extended Mix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →