Theo Parrish opowiada o brzmieniu Detroit w filmie, który możesz zobaczyć za darmo

fot. Wdet.org
News
Zaglądamy na współczesną scenę Detroit

Obraz zatytułowany DJ-Kicks: Detroit Forward jest już dostępny za pośrednictwem !K7.

Zaglądamy na współczesną scenę Detroit

Legendarny DJ i producent z Detroit Theo Parrish oraz label !K7 wydali wspólnymi siłami nowy film dokumentalny eksplorujący dźwięki Detroit pt. DJ-Kicks: Detroit Forward. Film, wyreżyserowany przez mieszkającą na stałe w Detroit reżyserkę i fotografkę Kashirę Dowridge, przedstawia wielu artystów z „Motor City”, których utwory Parrish osobiście wybrał na swoją składankę, w tym Whodat, Sophiyah E., Ian Fink i KESSWA. Kompilacja ukazała się 28 października nakładem wytwórni !K7.

W informacji prasowej o projekcie Parrish napisał:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Detroit tworzy. Ale rzadko naśladuje. Dlaczego? Słyszymy i widzimy, jak wiele innych miejsc robi to z tym, co my wymyślamy. Nie ma potrzeby naśladowania. Zróbcie to po swojemu. Ten film ma właśnie do tego nakłaniać.

Dokument trwający 15 minut możecie zobaczyć poniżej:

Theo Parrish – niezłomna etyka artystyczna

Theo Parrish to żywa legenda amerykańskiej sceny elektronicznej. Dorastający w Chicago, a kojarzony później z Detroit producent muzyczny jest znany na całym świecie dzięki swojemu niepowtarzalnemu downtempo house. Sławę przyniosły mu szczególnie edity starych utworów disco, funk i soul. Współtworzył z m.in. Moodymannem projekt 3 Chairs. Znany z niezłomnej etyki artystycznej i miłości do winyli Theo Parrish redefiniuje klasyki soulu, disco i funka.

Swoją filozofię przedstawia tak: „Miłość do muzyki powinna być główną motywacją każdego producenta, artysty czy DJ-a. Wszystko inne jest jej pochodną. Dzięki miłości sampling staje się swoistym hołdem, ożywieniem zapomnianych wzorów. Otwartość i szacunek zmieniają didżejowanie w doświadczenie duchowe. Set może stać się kilkugodzinną porcją historii, słuchaniem przez taniec”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →