Francja zakazuje zgromadzeń powyżej 1000 osób w 11 miastach, w tym w Paryżu

News
francja, koronawirus

Francja wprowadziła nowe surowe obostrzenia w 11 miastach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się Covid-19. Oznacza to, że duże koncerty i imprezy, które miały odbyć się na jesieni, nie dojdą do skutku.

Francja walczy z koronawirusem

Nowe obostrzenia nie dotyczą jedynie zakazu większych zgromadzeń. Po godzinie 22:00 we Francji zamykane będą musiały być kluby i bary (oprócz restauracji). Zakazane będą także imprezy rekreacyjne, wesela, festiwale (mniejsze i większe) oraz imprezy studenckie. W ostatnich dniach odnotowuje się we Francji blisko tysiąc zakażeń.

francja, koronawirus

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie chodzi nam o to, aby ponownie wprowadzać lockdown. To się na pewno nie stanie. Chcemy wprowadzić jedynie takie środki bezpieczeństwa, które są niezbędne dla zachowania ciągłości funkcjonowania naszego życia i gospodarki – tłumaczył w wywiadzie minister zdrowia Francji, Olivier Veran

Wcześniej władze francuskie zakazały zgromadzeń przewyższających w miejscach zamkniętych liczbę 5 tysięcy osób.

Francja wypłaci 2 mld euro na rzecz kultury

Przypomnijmy, że we wrześniu rząd francuski ogłosił „tarczę antykryzysową” dotyczącą kultury. Plan naprawy gospodarczej w dziedzinie kultury ma sięgnąć zawrotnej kwoty 2 mld euro. Kwota 2 mld euro jest następstwem początkowej kwoty 856 mln, euro przyznanych na początku tego roku.

Część środków zostanie przeznaczona na teatry, opery i galerie, a 200 mln euro zostanie przeznaczone na miejsca, w których odbywają się występy na żywo, w tym na „spektakle, koncerty i nagrania muzyczne”. 30 mln euro trafi bezpośrednio do artystów pracujących w różnych dyscyplinach, w tym w muzyce.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →