Francja wyłoży 2 mld euro na ożywienie kultury

News
francja, koronawirus

Francja przeznaczy 2 miliardy euro na pomoc kulturze. Część środków trafi bezpośrednio do klubów muzycznych i artystów.

Francja ratuje swoją kulturę

Rząd francuski ogłosił „tarczę antykryzysową” dotyczącą kultury. Plan naprawy gospodarczej w dziedzinie kultury ma sięgnąć zawrotnej kwoty 2 mld euro.

Cała francuska kultura została bardzo poważnie dotknięta przez kryzys związany z COVID-19. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną dziedziną gospodarki jest kultura, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby stanęła ona ponownie na nogi i poradziła sobie z obecną sytuacją – możemy przeczytać na stronie internetowej rządu francuskiego

Według władz francuskich przemysł kulturalny stanowił 2,3% PKB Francji w 2018 roku, przy 670 tysięcy miejsc pracy istniejących w 80 tysiącach organizacji kulturalnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

francja, koronawirus

Francja wypłaci 2 mld euro

Kwota 2 mld euro jest następstwem początkowej kwoty 856 mln, euro przyznanych na początku tego roku. Część środków zostanie przeznaczona na teatry, opery i galerie, a 200 mln euro zostanie przeznaczone na miejsca, w których odbywają się występy na żywo, w tym na „spektakle, koncerty i nagrania muzyczne”. 30 mln euro trafi bezpośrednio do artystów pracujących w różnych dyscyplinach, w tym w muzyce.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej rządu francuskiego.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →