Francja: łagodniejsze obostrzenia dotyczące wydarzeń publicznych

492
News
francja, koronawirus

Francuski rząd luzuje kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o eventy, w których uczestniczy mniej niż 5 tysięcy osób.

Francja chce ożywić gospodarkę – zezwoli na większą imprezę i koncert

We Francji nie będzie już obowiązywał wymóg społecznego dystansu na niektórych imprezach, choć noszenie maski nadal pozostanie obowiązkowe.

Decyzja ta została ogłoszona przez premiera Jeana Castexa, który chce ożywić francuską gospodarkę. Polityk w wywiadzie udzielonym wczoraj France Inter Castex powiedział, że maksymalna frekwencja na jakiejkolwiek imprezie publicznej wyniesie 5 tysięcy osób. Ogłoszenie zostało następnie potwierdzone w mediach społecznościowych przez francuską minister kultury Roselyne Bachelot.

Francja – koncerty i imprezy z muzyką na żywo będą się odbywać

Oznacza to, że we Francji znowu będą odbywały się koncerty i imprezy z muzyką na żywo. Jedynym ograniczeniem będzie ilość bawiących się ludzi. Oczekuje się, że zakaz imprez z udziałem ponad 5 tysięcy osób pozostanie w mocy co najmniej do listopada.

Wznowienie większych eventów, zarówno licencjonowanych, jak i nielicencjonowanych, okazało się kontrowersyjne, a wiele osób kwestionuje bezpieczeństwo takich wydarzeń, nawet przy obowiązujących przepisach dotyczących noszenia masek i innych środkach wspomagających higienę.

Francja chce ożywić gospodarkę - zezwoli na większą imprezę i koncert

Koronawirus – Francuzi się bawią, Niemcy badają

W międzyczasie w Niemczech odbyły się ostatnio trzy eksperymentalne koncerty zorganizowane przez…naukowców. Ich celem było sprawdzenie, z jaką skutecznością rozprzestrzenia się koronawirus podczas tego typu imprez. Eksperyment, którego wyniki poznamy wkrótce, może pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy i kiedy zniesiony zostanie zakaz organizowania imprez masowych.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.