Film dokumentalny o Matthew Herbercie wchodzi do kin

Fot. Materiały promocyjne
News
Matthew Herbert okiem kamery

Film dokumentalny o Matthew Herbercie, zatytułowany Symfonia hałasu, zobaczyć będzie można również w Polsce.

Matthew Herbert okiem kamery

Nakręcony na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat film ukazuje proces twórczy brytyjskiego artysty. Wedle zapewnień producentów, dokument zabiera nas w podróż wprost do świata muzyki Matthew Herberta, rewolucyjnego brytyjskiego muzyka elektronicznego, kompozytora i dźwiękowca określanego mianem Briana Eno XXI wieku.

Film otwiera nas na prawdziwą istotę dźwięku i na nowo uczy słuchania. U jego podstaw leży rozwój kreatywności, bo pokazuje świat, jakiego nigdy wcześniej nie znaliśmy i przede wszystkim – nie słyszeliśmy – czytamy w informacji prasowej nt. filmu.

Symfonia hałasu do zobaczenia również w Polsce

Wyreżyserowana przez hiszpańsko-niemieckiego filmowca Enrique Sáncheza Lanscha Symfonia hałasu, wchodzi do kin 2 września. W Polsce będziemy mogli zobaczyć go podczas tegorocznej, jesiennej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Dzieło swoją premierę miało w trakcie kwietniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Kopenhadze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trailer filmu możecie zobaczyć poniżej:

A Symphony Of Noise – trailer 

Matthew Herbert – artysta kompletny

Hebert znany jest ze swoich politycznych utworów. Łączy muzykę wywodzącą się z realnych dźwięków, na przykład odgłos tostera czy pralki, z politycznie drażliwymi fragmentami. Zdaniem artysty muzyka przeszła rewolucję i jest w stanie obalać rządy. Zamiast tworzyć ją za pomocą instrumentów, używa wszystkiego, co wydaje odgłos, bo każdy dźwięk jest wyjątkowy i niesie za sobą pewne znaczenie.

Ten brytyjski muzyk, producent i kompozytor swoją karierę rozpoczął w 1996 roku. Tworzy pod różnymi pseudonimami (HerbertDoctor RockitRadio Boy i Wishmountain), wydał ponad 30 albumów, a ostatnio skomponował ścieżkę dźwiękową do nagrodzonego Oscarem filmu Fantastyczna kobieta. Teraz nadszedł czas na ekranizację fascynującej pracy z dźwiękiem, którą od przeszło 20 lat uprawia z powodzeniem Matthew Herbert.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →