Muramuke – tak nazywa się nowy kapitalny projekt Matthew Herberta i Barbary Panther

fot. Factmag.com
News
Kolejna świetna płyta Matthew Herberta

Brytyjski mistrz house'u, Matthew Herbert, rozszerza swoją wieloletnią współpracę z piosenkarką z Rwandy o nowe przedsięwzięcie.

Kolejna świetna płyta Matthew Herberta

Matthew Herbert i Barbara Panther powołali do życia projekt o nazwie Muramuke i właśnie pod tym szyldem wydali nowy, wspólny album. Według informacji prasowej słowo Muramuke wywodzi się z określenia oznaczającego „dobranoc” w języku Rwandy, skąd pochodzi Barbara Panter, która obecnie mieszka w stolicy Niemczech.  

Nagrywanie płyty rozpoczęło się w czasie lockdownu, poprzez wymiany maili z pomysłami i fragmentami muzycznymi, a zakończyło, kiedy dwójka artystów weszła wspólnie do studia nagraniowego w Niemczech. Duet zarejestrował wspólnie kilkanaście kompozycji, z czego na album ostatecznie trafiło 13 wybranych utworów. Okładka płyty zatytułowanej po prostu Muramuke została zaprojektowana przez współczesną artystkę wizualną Rithikę Pandey.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Album jest tekstowo zdefiniowany przez doświadczenia Barbary jako czarnej kobiety doświadczającej okropności wojny, a następnie niezdolnej do ucieczki przed toksycznym globalnym zasięgiem białej supremacji, we wszystkich jej dosłownych i zakodowanych formach

– czytamy w informacji prasowej.

Muramuke – lista utworów

 1. B side
 2. Teeth
 3. Never Been Your Business
 4. Just One More
 5. U.s Of Pain
 6. Whiteway
 7. Hole
 8. Promises
 9. Hate
 10. Wagon
 11. Exhibit
 12. Turning Off The Lights
 13. Needle
Muramuke - tak nazywa się nowy kapitalny projekt Matthew Herberta i Barbary Panther
fot. Okładka płyty Muramuke

Aktywny rok w życiu brytyjskiego mistrza house’u

W tym roku Matthew Herbert nagrał ścieżkę dźwiękową do serialu BBC The Responder. Muzyka filmowa w wykonaniu Herberta nie jest czymś nowym. Artysta tworzy ścieżki dźwiękowe od 1999 roku, znajdując się w obsadach bardzo głośnych, nagradzanych na całym świecie tytułów. Debiutanckie dźwięki, które mogliśmy usłyszeć na wielkim ekranie, miały miejsce w głośnym Human Traffic.

Kolejne produkcje spotykały się z mniejszym lub większym sukcesem artystycznym. Matthew Herbert kooperował przy takich produkcjach, jak Fantastyczna Kobieta, Nieposłuszne, Dzień z Życia czy Jaskinia, otrzymując nominacje do nagród Critics’ Choice za Najlepszą Muzykę w Filmie Dokumentalnym.

Muramuke - tak nazywa się nowy kapitalny projekt Matthew Herberta i Barbary Panther
The Responder / fot. Rekha Garton


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →