’One Pig’ – kontrowersyjny projekt Matthew Herberta

Zapowiedzi

Matthew Herbert zapowiada wydanie albumu "One Pig", w całości składającego się z dźwięków wydawanych przez świnię.

„One Pig” jest ostatnim albumem Mathhew Herberta z trylogii „One”. Pierwsza płyta zatytułowana „One One” była zbiorem pieśni, na potrzeby których brytyjski artysta sam zagrał na wszystkich instrumentach, ułożył słowa i udzielił się wokalnie. Druga to „Club One”. Cały materiał na ten krążek został nagrany w znanym frankfurckim klubie Robert Johnson. Herbert rozstawił mikrofony zarówno wewnątrz klubu jak i na zewnątrz, również w toaletach, i rejestrował każdy odgłos wydawany przez ludzi znajdujących się na imprezie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jednak żadna z tych płyt nie wywoływała tyle kontrowersji co „One Pig”. Głównym zamierzeniem projektu było rejestrowanie dźwięków wydawanych przez świnię podczas całego cyklu jej życia – od momentu narodzin, aż do rzezi. Specjalnie na potrzeby „One Pig” artysta założył nawet blog, na którym można było na bieżąco śledzić okres dorastania zwierzęcia i poczynania Herberta.

Organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) wysłała oficjalny list do Matthew Herberta, zgłaszając swój sprzeciw wobec wykorzystywaniu śmierci zwierzęcia w celach rozrywkowych. To jednak nie pierwszy raz kiedy artysta zwraca uwagę całego świata na swoje kontrowersyjne poczynania.

Zachęcamy Was również do przeczytania obszernego artykułu o politycznym buncie Matthew Herberta.

Matthew Herbert – One Pig

Data wydania: 10.10.2011

Tracklista:
01. August 2009
02. September
03. October
04. November
05. December
06. January
07. February
08. August 2010
09. May 2011Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →