Najbardziej intymne relacje i świat w rozsypce. Matthew Herbert zapowiada „Musca”

Fot. Matthew Herbert
News
Matthew Herbert, Musca

Matthew Herbert, jak mało który producent angażuje w swoje prace innych artystów i kompozytorów. Brytyjski multiinstrumentalista zapowiedział zawierający ośmiu wokalistów i sześciu muzyków album Musca, który jesienią tego roku ukaże się nakładem Accidental Records.

Musca jest trzecią odsłoną serii domestic house, która od czasu wydania Bodily Functions, była zawieszona przez ostatnie 20 lat. Matthew Herbert publikację albumu łączącego jazzowy house z różnorodnymi nagraniami terenowymi, zaplanował na 22 października, nakładem własnej wytwórni Accidental Records. Nachodzący longlplay zapowiada, powstały we współpracy z Yakoto Kieck, singiel The Way.

Matthew Herbert – The Way

Lockdown, który zrodził nowe projekty

Album został skomponowany w jedyny możliwy dla Herberta sposób – na odległość. Zeszłoroczny lockdown zmusił 50-latka do niekonwencjonalnego działania, w związku z tym Musca należy traktować wyjątkowo. Również jeśli chodzi współprace, na które złożyło się 14 różnych artystów, z którymi Herbert nigdy wcześniej nie współpracował ani nie spotkał się, możemy mówić o projekcie szczególnym.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Musca, podobnie jak wiele innych albumów, które powstały w ciągu ostatniego roku odzwierciedla nasze najbardziej intymne relacje. A wszystko w czasach, gdy świat jest w rozsypce. Nie tylko z Covid-19, ale ze wzrostem przemocy państwowej i politycznej, faszyzmem przyjaznym Facebookowi, białą supremacją i klimatem w kryzysie. Ubiegły rok, kiedy przez tydzień napisałem większość utworów, wydaje się zupełnie inną epoką. Nie mam pojęcia, jak będą brzmiały za rok zwłaszcza, gdy kontekst obecnie zmienił się dość wyraźnie.

Zapowiedź nadchodzący albumu, na którym usłyszymy m.in. Biancę Rose, Yakoto Kieck i Verushkę Grebenar-George, pojawia się miesiąc po premierze filmu dokumentalnego o MH, A Symphony Of Noise, którego przedpremierowo można było zobaczyć w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Kopenhadze.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również