Festiwal audio-wizualny Era Nowe Horyzonty

News

23 lipca 2009 we Wrocławiu rozpocznie się 9 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego: Era Nowe Horyzonty, który skupiać się będzie na filmie i muzyce ze Szwecji, Wegier oraz Kanady.

Jak co roku wydarzenia muzyczne stanowią bardzo ważną część Festiwalu. I jak co roku muzyka obecna będzie nie tylko w Klubie Festiwalowym, ale również w Operze Wrocławskiej, gdzie prezentowane będą filmy z muzyką na żywo.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W ciągu 11 dni wystąpi aż 25 wyjątkowych zespołów i projektów. W tym roku scena muzyczna Festiwalu zmienia nieco swoje oblicze. Klub festiwalowy opanują artyści z krajów, będących bohaterami filmowych retrospektyw ENH 2009 – Kanady, Szwecji i Węgier. Będzie to niepowtarzalna okazja usłyszeć (w wielu przypadkach po raz pierwszy w Polsce) czołowych kanadyjskich Djów, liderów szwedzkiej muzyki eksperymentalnej, czy zaskakujących w swej oryginalności Węgrów!

 

 

Artyści zaproponują bardzo różne brzmienia: od tanecznych, elektronicznych, do rockowych i akustycznych. Wystąpią również legendy muzyki alternatywnej – Lydia Lunch i Mark Stewart, których artystyczne życie zainspirowało wielu współczesnych artystów.

 

Poniżej przedstawiamy Wam program 9 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego: Era Nowe Horyzonty.

 

23 lipca 2009, czwartek DZIEŃ 1

Lydia Lunch (USA)

Lydia Lunch to wszechstronna artystka, jedna z postaci, które w największym stopniu wpłynęły na rozwój amerykańskiej niezależnej sceny muzycznej. Nie tylko tworzy muzykę, ale również pisze, fotografuje, występuje w filmach. Przez Boston Phoenix została okrzyknięta jednym z dziesięciu najbardziej wpływowych performerów lat 90. Karierę rozpoczęła już w 1976 roku w no wave-owym zespole Teenage Jesus and the Jerks. Przez lata konsekwentnie unikała zaszufladkowania i ciągle poszukiwała nowych, awangardowych, mocnych brzmień. Stworzyła własną wytwórnię Widowspeak Productions, w której nagrywała swoje płyty ze słowem mówionym. Uważała, że takie medium przekazu jest najbardziej bezpośrednie i skuteczne. Projektów muzycznych w których brała udział nie sposób zliczyć. Grała m.in. z The Billy Ver Plank Orchestra, Beirut Slump, Jimem Thirlwellem, 8 Eyed Spy oraz z Nickiem Cave’em.

 

 

www.lydia-lunch.org/

www.myspace.com/lydialunch

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 25 zł

 

The Mole (CAN)

The Mole jest kanadyjskim DJ-em i producentem, który porusza się w kręgu awangardowego house i minimal. Karierę DJ-a zaczął już na początku lat 90., jednak swój pierwszy długogrający album As High as the Sky wydał dopiero w 2008 roku. Wcześniej nagrał kilkadziesiąt singli dla takich wytwórni jak: Revolver Recordings, Philpot Records, Musique Risquee i Wagon Repair. Założył także ekperymentalny Modern Deep Left Quartet, do którego zaprosił muzyków z zespołu Cobblestone Jazz. The Mole jest dziś jednym z najbardziej intrygujących przedstawicieli kanadyjskiej a pewnie również światowej sceny electro.

 

www.myspace.com/eslamolita

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

24 lipca 2009, piątek DZIEŃ 2

Mark Stewart and the Maffia (GB)

Mark Stewart zaczął swoją karierę muzyczną w 1978 roku w legendarnym post-punkowym zespole The Pop Group. Już wtedy używał mikrofonu jako broni – swój sprzeciw wobec ówczesnej brytyjskiej polityki i zimnej wojny wyrażał poprzez prowokacyjne teksty (np. We Are All Prostitutes). Jego brzmienie łączy wiele gatunków: punk, funk, dub, jazz i noise. Karierę solową pod szyldem Mark Stewart & The Mafia umożliwił mu przyjaciel, Adrian Sherwood, właściciel wytwórni ON-U Sound, który wydawał jego płyty. Jego albumy, m.in. As the Veneer of Democracy Starts to Fade, czy Learning to Cope with Cowardice wywarły szczególny wpływ na wielu współczesnych muzyków – Davida Bowie, Carla Craiga czy Nicka Cave’a. Wiele zespołów reprezentujących tak różne style jak na przykład Massive Attack, Asian Dub Foundation czy Nine Inch Nasil również przyznaje się do inspiracji dokonaniami Stewarta. To pierwsza wizyta Marka Stewarta w Polsce.

 

www.skysaw.org/onu/artists/markstewartmaffia.html
www.myspace.com/markstewartmaffia

 

cena:
karnetowicze – 20 zł
bilet normalny – 40 zł

 

Cynosure Project / Mike Shannon (CAN)

Mike Shannon to kanadyjski DJ i producent, założyciel wytwórni Cynosure. W jego twórczości dominują deep-funk, house i techno. Bezkompromisowy, ale jednocześnie otwarty na współpracę z innymi artystami Shannon wyprodukował wiele oryginalnych projektów muzycznych m.in. płyty Adama Marshalla (który także wystąpi na scenie festiwalowej) czy polskiego zespołu SLG. Na stałe współpracuje z Revolver Canada Records, której założycielem jest Jeff Milligan, również obecny w programie klubu.

 

www.myspace.com/cynrecordings

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 

Adrian Sherwood (GB)

Adrian Sherwood, wielka światowa gwiazda muzyki dub i dub reggae, znany jest przede wszystkim jako producent muzyczny, który wniósł ogromny wkład w rozwój angielskiej i światowej muzyki alternatywnej. Przez lata przez jego słynną wytwórnię On-U Sound przewinęli się czołowi artyści reggae, dub, ska i funk, m.in: Dub Syndicate, Tackhead, African Head Charge czy Lee Perry. Sherwood wydał do tej pory dwa solowe albumy – instrumentalny, przesycony jamajskimi rytmami Never Trust a Hippy (2003) oraz Becoming a Cliché (2006). Na festiwalu będzie można usłyszeć również Marka Stewarta, który nagrywa swoje projekty w wytwórni Sherwooda.

 

www.myspace.com/adrianmaxwellsherwood

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

25 lipca 2009, sobota DZIEŃ 3

Cobblestone Jazz (CAN)

Cobblestone Jazz zaczynali swoją karierę na zachodnim wybrzeżu kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Zespół tworzą Tyger Dhula, Danuel Tate i Mathew Jonson, który zdobył międzynarodowy rozgłos, pracując dla Itiswhatitis, Minus i Substatic. Cobblestone Jazz używając komputerów i analogowych instrumentów, tworzą mieszankę zadziwiających dźwięków, w których wyraźne są wpływy jazzu, dub, breakbeats i minimal techno. Najchętniej prezentują swoją twórczość na żywo.

www.myspace.com/cobblestonejazzmathewjonson
www.myspace.com/mathewjonson
www.wagonrepair.ca/

 

Venetian Snares (CAN)

Venetian Snares aka Aaron Funk to kanadyjski artysta zajmujący się muzyką elektroniczną w jednej z najbardziej ekstremalnych postaci, współtwórca i najwybitniejszy przedstawiciel awangardowego stylu zwanego breakcore. Jego twórczość, na którą składa się kilkanaście epek i ponad dwadzieścia albumów, ewoluowała przez lata od drum’n’bass, punku, jazzu, electro aż do muzyki klasycznej. Najnowszy album Venetian Snares, Filth , został wydany w ubiegłym roku. Czeka nas piekielna dawka muzyki prosto z Winnipeg. A właśnie stamtąd pochodzi gość Festiwalu, reżyser Guy Maddin, który bardzo ciepło wypowiadał się o muzyce i sztuce Venetian Snares.

 

www.myspace.com/venetiansnares
www.venetiansnares.com/

 

cena (oba koncerty):
karnetowicze – 20 zł
bilet normalny – 40 zł

 

Adam Marshall (CAN)

Adam Marshall, czerpiący inspiracje z deep-house i techno, to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli kanadyjskiej sceny elektronicznej, to wiecej jeden z najlepszych dj,s na świecie .Przez lata wydał kilkanaście epek m.in. Underwater Symphonies, New Kanada, Black Snow i najnowszą North at Night. Ma na swoim koncie bliską współpracę z muzykami, którzy również wystąpią na tegorocznym festiwalu – Jeffem Milliganem i Mike’iem Shannonem. Stworzył własną wytwórnię Killer Recordings, która wydała m.in. projekty Jake Fairley i Matta Thibadeau.

 

 

www.myspace.com/remote_culture

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł 

 


 

26 lipca 2009, niedziela DZIEŃ 4

Jazzanova (GER)

Kolektyw Jazzanova powstał w 1995 roku w Berlinie. Tworzy go sześciu DJ-ów: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Jürgen von Knoblauch. Ich muzyka to świeża i nieprzewidywalna mieszanka nowych elektronicznych brzmień i klasycznych dźwięków. Oryginalne brzmienie szybko pozwoliło im zdobyć uznanie poza granicami Niemiec, a wsparcie Gillesa Petersona, brytyjskiej osobowości radiowej i założyciela wytwórni Talkin Loud, pozwoliło im podbić parkiety na całym świecie. Jazzanova wydali dwa albumy In Between (2002) oraz Of All the Things (2008). Ich remiksy wydane zostały na kilku płytach i znalazły się na kilkunastu składankach.

 

www.jazzanova.net/
www.myspace.com/jazzanovask

 

Anthony Burr & Skúli Sverrisson (USA/IS)

Anthony Burr i Skuli Sverrisson to bardzo nietypowy duet – Burr gra na klarnecie, a Sverrisson na gitarze basowej. Ich wieloletnia współpraca zaowocowała nastrojową, ciepłą płytą A Thousand Incidents Arise. Przez lata muzycznych poszukiwań udało im się współpracować z czołowymi twórcami muzyki eksperymentalnej i jazzowej z całego świata takimi jak: John Zorn, Alvin Lucier, Jim O’Rourke, La Monte Young i Ryuichi Sakamoto.

 

Tworzą również muzykę filmową, na tym polu współpracują m.in. z nowojorską eksperymentatorką, Jennifer Reevse, która jest bohaterką retrospektywy na tegorocznej edycji festiwalu.W klubie festiwalowym zagrają specjalnie przygotowany projekt oraz dodatkowy koncert z zaproszonym gościem.

 

cena (oba koncerty):
karnetowicze – 20 zł
bilet normalny – 40 zł

 

Deadbeat (CAN)

Deadbeat to solowy projekt muzyczny Scotta Monteith, jednej z największych sław współczesnej sceny electro na świecie. Od lat jest stałym gościem na czołowych festiwalach muzyki elektronicznej takich jak Sonar (Barcelona), Transmediale (Berlin), czy Mutek (Montreal), a jego eksperymenty oscylują wokół techno, house i dub. Nagrał kilkanaście singli na płytach winylowych, m.in. Disaster in the Dancehall, Preliminary Findings czy powstały w 2008 roku, najnowszy Take me Back to London Town. Przez cztery lata pracował dla Applied Acoustics Systems, firmy, która zajmuje się tworzeniem wysokiej rangi oprogramowania do syntezatorów.

 

www.myspace.com/deadbeatcomputermusic

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

27 lipca 2009, poniedziałek DZIEŃ 5

Masfel (HUN)

Węgierski zespół Masfel został założony w 1991 roku, jednak niedawno przeszedł twórczą przemianę. Obecnie ich muzyka to niezwykłe i bardzo świeże brzmienia łączące electro guitar pop, jazz, drum’n’bass, dub, acid-jazz i współczesny rock. Masfel tworzą gitarzysta Barnabas, perkusista Zoltan Ujj, basista Peter Sabak i saksofonista Levente Lukacs. Zespół jest regularnie zapraszany na festiwale na Węgrzech (np. w Sziget), ale też za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Rosji, Słowacji i Czechach, jednak jeszcze nigdy nie występował w Polsce. Masfel ostatnią płytę En Garde wydał w 2005 roku, jednak w międzyczasie komponuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych i gier komputerowych.

 

www.myspace.com/masfel

 

cena:
karnetowicze – 15 zł
bilet normalny – 25 zł

 

Polymorphin (HUN)

Polymorphin to para DJ-ów z Węgier – Naughty Nora i Andras Toto, którzy poznali się w 2004 roku i odtąd występują razem. Inspiracje czerpią z różnych gatunków, jednak ich hipnotyzujące brzmienie opiera się głównie na house, techno i minimalu. Swoją pierwszą epkę, The Goliard, wydali w 2007 roku, a sety grywali w największych miastach Europy m.in. w Londynie, Berlinie czy Brukseli.

 

 

www.myspace.com/polymorphin


cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

28 lipca 2009, wtorek DZIEŃ 6

Slagsmålsklubben (SWE)

Ten unikalny zespół po raz pierwszy zawita do Polski. Nazwa projektu to przetłumaczony na język szwedzki tytuł powieści Chucka Palahniuka i filmu Davida Finchera Fight Club. W skład electropopowej grupy wchodzą Björn Nilsson, Hannes Stenström, Joakim „Beebop” Nybom, Joni Mälkki, Kim Nilsson oraz Frej Larsson. Wydali do tej pory 3 albumy: Den svenske disco, Sagan om konungens årsinkomst i Boss for Leader. Przez 3 lata mieszkali i tworzyli w Niemczech, koncertują w całej Europie m.in. w Anglii, Belgii, Francji i Danii.

 

www.myspace.com/slagsmalsklubben
www.sothisisgoodbye.com/

cena:
karnetowicze – 15 zł
bilet normalny – 25 zł

 

Familjen (SWE)

Familjen to nazwa solowego projektu Johana T. Karlssona, który sam pisze muzykę i teksty, gra na instrumentach, śpiewa i zajmuje się produkcją. Popularność zdobył w 2007 roku, kiedy występował na festiwalach i w klubach w całej Szwecji. Wtedy również ukazał się jego debiutancki album Det snurrar i min skalle, a teledysk do tytułowej piosenki otrzymał szwedzką Grammy. Jego elektroniczne brzmienia zdobyły uznanie także poza granicami Szwecji – m.in. w Norwegii, Danii, Finlandii., teraz polska publicznośc po raz pierwszy będzie miała okazje zapoznać się z ich muzyką.

 

www.myspace.com/familjen

www.detsnurrariminskalle.co

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

29 lipca 2009, środa DZIEŃ 7

Dwayne Sodahberk (SWE)

Szwedzki artysta, Dwayne Sodahberk to mistrz w dziedzinie gitarowego noize’u spod znaku Shellac, Bardo Pond czy Slint, jednak przede wszystkim – niezwykły laptopowy szaleniec. W jego muzyce można znaleźć solidną dawkę rocka, cyfrowego hałasu i groove, które składają się na bardzo oryginalny i intrygujący produkt finalny. Debiutancki krążek Don’t Want to Know You jest owocem kilku lat nagrań we własnej wytwórni Stuporsonika. Nowy album Dwayne’a, już piąty w karierze, trafił do kultowego labela Tigerbeat6 . Dwayne z zespołem zagra po raz pierwszy w Polsce.

 

 

stuporsonika.se/press.html
www.myspace.com/dwaynesodahberk

 

cena:
karnetowicze – 15 zł
bilet normalny – 25 zł

 

Andreas Tilliander (SWE)

Andreas Tilliander jest DJ-em, producentem i właścicielem wytwórni Repeatle. Jego muzyka to mieszanka techno, dub, pop, acid i house. Album World Industries,który nagrał w 2005 roku został nagrodzony szwedzką Grammy w kategorii najlepsza płyta z muzyką elektroniczną i dance. W tym roku Tilliander skończył pracę nad nowym albumen, singla z tej płyty, Caught in a Riot można już posłuchać.

 

www.myspace.com/andreastilliander

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

30 lipca 2009, czwartek DZIEŃ 8

I’m from Barcelona (SWE)

Historia szwedzkiego zespołu I’m from Barcelona rozpoczęła się latem 2005 roku, gdy Emanuel Lundgren zgromadził grupę swoich przyjaciół, aby zagrać z nimi parę piosenek. Już rok później ukazał się ich debiutancki album – indiepopowe Let Me Introduce My Friends. Ta dwudziestoosobowa, barwna grupa przyjaciół zjeździła cały świat, zdobywając dużą popularność, zwłaszcza za sprawą niesamowitych występów na żywo. Od 2005 roku zespół zagrał ponad 100 koncertów na całym świecie, a w 2008 roku wydał kolejną płytę Who Killed Harry Houdini?, inspirowaną postacią sławnego iluzjonisty. Lekko ironiczne teksty, melodyjna muzyka i potężna dawka pozytywnej energii zdobyła uznanie słuchaczy na całym świecie, w lipcu po raz pierwsz zawitają do Polski.

 

www.imfrombarcelona.com/
www.myspace.com/imfrombarcelona

 

cena:
karnetowicze – 20 zł
bilet normalny – 40 zł

 

The Field (SWE)

The Field to pseudonim artystyczny Axela Willnera, który tworzy oryginalne, energetyczne połączenie ambientu i elementów techno. Na scenie występują z nim perkusista Dan Enqvist i multi-instrumenalista Andreas Söderstrom. The Field ma na koncie jedną płytę długogrającą From Here We Go Sublime (2007), a w maju tego roku planowana jest premiera kolejnego albumu. Axel Willner i The Field bardzo dużo koncertuje, w czerwcu tego roku odbędzie tournee po USA. Ich brzmienie to przykład bardzo udanego kolażu muzyki tanecznej i eksperymentalnej.

 

www.myspace.com/thefieldsthlm
www.garmonbozia.se/thefield/

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

31 lipca 2009, piątek DZIEŃ 9

Zagar (HUN)

Zespół Zagar to czołowy przedstawiciel węgierskiej sceny rockowej i elektronicznej. Ich unikalna muzyka bazuje na ciężkich elektronicznych brzmienach i nastrojowej linii melodycznej, można w niej również odnaleźć echa psychodelicznego rocka późnych lat 60. Grupa występuje na żywo w pięć osób, wspomagana gościnnie przez wokalistę George’a Ligeti. Często występują poza granicami Węgier, m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech, Włoszech, na Słowacji, w Czechach i Rosji. Grali również w Cieszynie, podczas 5. edycji festiwalu ENH.

 

www.myspace.com/zagar

 

cena:
karnetowicze – 15 zł
bilet normalny – 25 zł

 

DJ Bootsie (HUN)

DJ Bootsie zaczynał karierę muzyczną w założonym przez siebie zespole Against The Current. Jego muzyka to mieszanka hip-hopu, trip-hopu i ambient. Przez lata wspierał wielu węgierskich artystów m.in. kompozytora muzyki elektronicznej Yonderboi, którego płyta Shallow and Profound zdobyła międzynarodowy rozgłos i któremu Bootsie towarzyszył na ponad 160 koncertach w całej Europie: od Paryża do Moskwy, od Norwegii po Portugalię. Jest także jednym z założycieli zespołu Zagar, który wystąpi na tegorocznym festiwalu. Nagrał jedną długogrającą płytę The Silent Partner.

 

www.myspace.com/djbootsie

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

1 sierpnia 2009, sobota DZIEŃ 10

Realistic Crew (HUN)

Realistic Crew zostało założone w 2001 roku przez parę Chabz and Krizo. Obaj zaczynali swoje muzyczne kariery w zespołach grających rock alternatywny, w tym samym czasie zainteresowali się muzyką elektroniczą. Współpracowali ze śmietanką węgierskiej sceny undergroundowej. Ich pierwszy album, podwójna epka Test Lies/Grow Grow to mieszanka wschodnioeuropejskiego folku, gładkiego urban-gone-abstract, nowej fali i muzyki eksperymentalnej. Z czasem związali się z wytwórnią Kitty Yo, dla której właśnie nagrywają hiphopową płytę Overcome z czterema nowymi członkami zespołu. Tworzą również muzykę filmową. Na koncertach wzbogacają swoją muzykę wyrazistymi wizualizacjami VJ teamu Monkey Presso, zresztą wielokrotnie wyróżnianą ,Realistic Crew to z całą pewnością będzie jedno z najciekawszych wydarzeń festiwalowych.

 

 

www.myspace.com/chabzkrizo
www.realisticcrew.com/

 

cena:
karnetowicze – 15 zł
bilet normalny – 25 zł

 

DJ Keyser (HUN)

DJ Keyser to pseudonim węgierskiego muzyka – Tibora Mozsika. Od prawie dekady występuje on w duecie z Gáborem Vályi’em, znanym jako Shuriken. Koncertowali razem w wielu krajach m.in. w Anglii, USA, Holandii, Niemczech, Francji. W swojej muzyce Keyser śmiało zestawia stare i nowe brzmienia – jazz, funk, latin, afro beat, hip hop, broken beat oraz deep house. Od kilku lat prowadzi audycje w Tilos Radio w Budapeszcie.

 

www.myspace.com/djkeyser

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 

DJ Cadik (HUN)

DJ Cadik jest obecny na węgierskiej scenie od 15 lat, grający muzykę od dub stepu, drum’n’bass, elektronikę, hip hop czy nu jazz; jest zapraszany do tworzenia muzyki filmowej, teatralnej jako najbardziej znany i ceniony muzyk; bierze udział w międzynarodowych projektch.

 

www.myspace.com/membranmusic.com

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 


 

2 siernia 2009, niedziela DZIEŃ 11

Junior Boys (CAN)

Junior Boys to słynny kanadyjski duet, który tworzą Jeremy Greenspan i Matt Didemus. Ich muzyka to oryginalna mieszanka różnych stylów – od electro aż po indie pop. Popularność zdobyli utworem Birthday z debiutanckiej epki. W ciągu kilku lat od wydania debiutanckego albumu Last Exit (2004) dorobili się statusu być może najważniejszej electropopowej grupy ostatnich lat. Wraz z kolejnymi płytami So This Is Goodbye (2006) oraz wydanej w tym roku Begone Dull Care Junior Boys zyskali status jednego z najbardziej wpływowych i uznanych projektów sceny electro na świecie.

 

 

www.myspace.com/juniorboys
www.juniorboys.net/

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 40 zł

 

Jeff Milligan (CAN)

Milligan zaczynał jako DJ i producent już w wieku 15 lat. Fasycynuje go minimal, a jego umiejętności techniczne i wyjątkowy sposób miksowania przyniosły mu międzynarodowe uznanie – wkrótce został nawet okrzyknięty najbardziej utalentowanym technicznie DJ-iem na świecie. W klubie zagra live set na czterech gramofonach, więc można się spodziewać nieprawdopodobnego show. Milligan jest założycielem wytwórni Revolver Canada, współpracuje też z Mike’iem Shannonem, który również wystąpi na scenie klubowej festiwalu.

 

 

www.myspace.com/jeffmilligan

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł

 

Więcej informacji: www.enh.pl

 

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →