Envee – Kali EP remixes

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/12/16
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Kilka miesięcy po premierze EPki Envee’ego otrzymujemy zestaw remiksów wykonanych przez kolejnych reprezentantów wytwórni U Know Me Records. Wydawnictwo zawiera trzy remiksy tytułowego kawałka ‘Kali’, w tym jeden w dwóch wersjach – instrumentalnej i wokalnej i jeśli idzie o kreatywność stoi na wysokim poziomie. Producenci z korzennie brzmiącego tracka uczynili punkt wyjściowy do wielowarstwowych, wykręconych nowobeatowych popisów.
Najbardziej do gustu przypadła mi interpretacja Good Paula. Tłusty bas w podstawie, wzbogacają rozlane analogowe plamy, pocięte frazy fragmentów zaczerpnięte z oryginału i wybijające się na pierwszy plan modne ostatnio 2stepowe pykanie. Wersja Teielte’s Hell Kitchen jest z kolei dość mroczna i surowa. Opiera się na hipnotycznym, industrialnym – nazwijcie to jak chcecie – szuraniu, które co jakiś czas milknie, uwydatniając lekko minimalistyczną konstrukcję tracka. W opozycji do niej stoi remix Galusa, rozświetlany przez obecne w tle ćwierkanie ptaków. Prym wiedze rytmicznie wystukiwany, bębenkowy rytm.

Przyjemna wycieczka w kosmiczny rejon bitowy, w której przeszkadza mi chyba tylko jedno – obecność wokalu. Dziwne, bo o ile w oryginale głos Sqbassa wręcz płynie po zapodawanym przez Envee’ego podkładzie to w remiksach trójki producentów trochę się gryzie. Ale mimo wszystko, to wciąż warte uwagi propozycje umacniającego swoją siłę labelu. Kawałki dostępne są na bandcampie wytwórni wraz z oryginalnymi wersjami, wobec czego ten, kto się nie załapał na winyl ma szansę nadrobić stratę.

Tekst: Paweł Wójcicki


Envee – Kali (Floating Beats Good Paul Remix) by U Know Me Records

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Kali (Galus Remix)
Kali (Galus Remix instrumental version)
Kali (Teielte Hell’s Kitchen Remix)
Kali (Floating Beats Good Paul Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →