U Know Me Records

4 733
U Know Me Records
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

U Know Me Records – polska niezależna wytwórnia muzyczna założona w 2010 roku przez Marcina ‚Groha’ Grośkiewicza (współzałożyciela JuNouMi Records i Funky Mamas and Papas Recordings).
Wytwórnia specjalizuje się w wydawaniu współczesnej muzyki elektronicznej (Glitch, Dubstep, UK Funky i pokrewnych) oraz nowych odmian Hip-Hopu i Disco (Future Hip-hop, Nu-Disco etc.).
Pierwszą wydaną płytą był muzyczny debiut, pochodzącego z Płocka artysty Teielte. Kolejnym ważnym wydawnictwem była debiutancka płyta autorstwa Kixnare’a, a miesiąc później winylowa EPka Daniela Drumza. Swój debiut w U Know Me zaliczył też Lower Entrance, a wkrótce ukazać się ma pierwszy album En2aka (znanego z duetu Przaśnik wydającego w Funky Mamas and Papas).
Wytwórnia wydaje swoją muzykę głównie na winylach, choć pierwszą płytą był album kompaktowy. Nagrania U Know Me można znaleźć także na nośnikach cyfrowych (Mp3 lub wave).
W planach wydawniczych wytwórni są płyty zarówno od debiutantów (Good Paul, Galus, Roux Spana), jak i znanych na polskiej scenie muzycznej artystów (Envee, Mr. Krime, Praktik).

(za wikipedia.pl)

Artyści wydający w U Know Me Records

SONAR
SONAR
Invent
Invent
XXANAXX
XXANAXX
Twardowski
Twardowski
en2ak
en2ak
Spisek Jednego
Spisek Jednego
Daniel Drumz
Daniel Drumz
Teielte
Teielte
Kixnare
Kixnare
Galus
Galus
Envee
Envee
Good Paul
Good Paul