Duet OTHK dołącza do C&C Bookings

News
OTHK

Polska agencja bookingowa z siedzibą we Wrocławiu związała się z nowym duetem. Po berlińskiej dwójce Soukie & Windish, przyszła pora na krajowy akcent. Szeregi C&C Bookings wzmocniła trójmiejska para artystów OTHK, znana ze swoich nieszablonowych, w pełni improwizowanych live actów, z wykorzystaniem syntezatorów modularnych.

C&C Bookings: Nowy duet, nowe możliwości

Trudno wskazać palcem inny duet artystów na polskiej scenie, który w tak krótkim czasie zyskał porównywalny rozgłos co OTHK. Nic więc dziwnego, iż jedna z największych agencji bookingowych w Polsce, zdecydowała się na współpracę. Do tej pory C&C Bookings łączyła siły z Jackiem Sienkiewiczem, An On Bast, Kubą Sojką, Jurkiem Przeździeckim aka Epi Centrum czy Manoidem. Stawkę artystów znajdujących się w portfolio agencji uzupełniają Optik, Flashmob, Kaj, Michał Zientara, Mihau i Schwa.

OTHK i syntezatory modularne

Nieodłącznym elementem, który niemalże od początku przygody z dźwiękami charakteryzuje i definiuje graną przez Katarzynę i Łukasza muzykę, są syntezatory modularne. Dynamiczne utwory z głębokimi kickami, wciągająca polirytmika, wokale, czy ambientowe tekstury to znak rozpoznawczy każdego granego przez nich live actu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak sami wyznali w swoim pierwszym, niedawno przeprowadzonym wywiadzie dla portalu Elektrowkręta, za inspirację do grania live posłużył występ ORPHX w Berghain z 2012 roku:

Unikatowość brzmienia spowodowała, że odważyliśmy się pójść tą drogą. Nigdy nie czuliśmy satysfakcji z grania dj setów, nudziło nas to podczas występów, ponieważ jest nas dwójka. Teraz czujemy, że pracujemy i każdy ma swoje zadanie. Świetnym uczuciem jest to, że masz wpływ i kontrole nad wszystkim co się dzieje. Chociaż zdarza się, że to modular ma kontrolę nad Tobą. 

OTHK: Długo wyczekiwane produkcje

Ubiegły rok trójmiejski duet bez wątpienia może uznać za najlepszy w swoich dotychczasowej karierze. Po ponad czterech latach od wydania swojej premierowej epki 1986 dla włoskiego labelu Scuderia, tym razem przyszła pora na solowe produkcje. Utwór Moskva znalazł się na kasetowej składance warszawskiej oficyny Behind The Stage, natomiast kawałek RBMK 1000 został wydany dla brytyjskiej wytwórni Abyss, która w październiku 2019 roku wypuściła na rynek składankę Dissonance Theory.

To jednak nie koniec publikacji w najbliższym W zacytowanym wyżej wywiadzie, para artystów zapowiedziała wydanie dwóch epek. Jedna z nich ukaże się pod szyldem wspomnianego Abbys Recording.

OTHK: Tresor, festiwale i debiuty

Nie można zapominać o występach OTHK, których w ubiegłym roku nie brakowało. Szczególnie warte podkreślenia są odwiedziny legendarnych murów berlińskiego Tresora. Występ w zasłużonym klubie do dzisiaj dźwięcznie szumi w uszach Kasi i Łukasza. Tresor – jak sami przyznali – wywarł na nas ogromne wrażenie.

Podobne słowa zachwytu można usłyszeć z ust tych, którzy dotąd mieli okazję posłuchać pary. Jeśli chodzi o rok 2019, to mowa tu m.in. o debiutanckich występach we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Toruniu. Do stawki należy zaliczyć także festiwale, w tym  Wisłoujście czy Fort Fest Carnaval. Plany na nadchodzące miesiące? Premierowy występ w szczecińskim Elefunk The Club i wisienka na torcie tj. zapowiedziany nie tak dawno występ na kwietniowej edycji Revive Festival.

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →