Dekmantel Festival świątynią elektroniki. Mamy dla Was najlepsze sety z tegorocznej edycji

fot. materiały prasowe
News
Dekmantel Festival

Pięć dni najlepszej muzyki elektronicznej na świecie za nami. Dekmantel Festival, absolutny potentat wśród wydarzeń z szeroko pojętą elektroniką, dobiegł końca. Wracamy wspomnieniami do Amsterdamu dzięki spływającym, wybornym setom najlepszych zawodników na scenie.

Dekmantel Festival. Audiofilski raj

Czy warto w ogóle bawić się w wybieranie najlepszych znanych nam festiwali? Jakimi kryteriami miałby się rządzić ten spis? Kto zasiadłby w jury? Nie ukrywajmy, dla każdego na festiwalu liczy się co innego. Muzyka, ekipa, soundsystem, produkcja – to najważniejsze składowe. Tak się składa, że ikoniczny Dekmantel Festival, który wiele lat temu został uznany za holenderską mekkę z jakościową elektroniką, ma wszystko, co najlepsze. Odważny, piekielnie mocny program. Function One’y na każdej ze scen w takich formatach i konfiguracjach, że pod względem nagłośnienia to absolutny przykład dla festiwalowych braci. Technika stojąca na najwyższym poziomie, organizacja jak w szwajcarskim zegarku – Holendrzy, jak mało który naród potrafi w dobre imprezy.

Przede wszystkim festiwal nie pretenduje do tytułu największego w mieście/Europie/na świecie. Druga edycja zgromadziła około 10 000 ludzi, a w tym roku było zapewne podobnie. Myślicie, że świadczy to o niewielkim zainteresowaniu tym, co ekipa Dekmantel ma do zaoferowania? Nic bardziej mylnego! Organizatorzy mocno ograniczają liczbę biletów, które wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, w celu zachowania bardziej intymnej i kameralnej atmosfery

– redakcja Muno.pl z edycji w 2015 roku.
Dekmantel Festival 2022
Dekmantel Festival 2022 / fot. materiały prasowe

Dekmantel Festival. Place to be

Na tegorocznym Dekmantel Festival usłyszeliśmy cała plejadę wyróżniających się artystów, głównie z okolic muzyki house, techno i electro. Polskim akcentem był występ VTSS, która dosłownie pozamiatała amsterdamską ziemię. „W secie VTSS, który miał miejsce w ubiegłą sobotę, 7 sierpnia, na Dekmantel Festival w Amstelveen, słyszymy coraz więcej inspiracji brzmieniami z brytyjskiej sceny klubowej, która przez swoje naleciałości kulturowe z takich rejonów świata jak Karaiby czy Indie, jest zdecydowanie bardziej różnorodna niż ta niemiecka” – napisał w niedawnym newsie Adam Dąbrowski.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: VTSS na Dekmantel Festival 2022 [wideo]

Poniżej przedstawiamy udostępnione sety z festiwalu. Job Jobse, Parris Smith, DJ Lag, Fafi Abdel Nour, SHERELLE, MC Yallah & Debmaster, Carlos Souffront, Yu Su, Scorn – oto oni!

Parris Smith w Polsce

Jeden z headlinerów Dekmantel FestivalParris Smith – wystąpi pod koniec września w Polsce. Ekipa Revive wraca i wygląda na to, że zrobi to w imponujący sposób. Parris Smith wystąpi m.in. obok Pauli Temple na Mińskiej 25 już 25 września. Bilety na to wydarzenie do zakupienia przez portal Biletomat.pl w cenie 33 złotych.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →