Clubcommission wnioskuje o zniesienie zakazu tańca w klubach

News
Atonal, Berlin, Kraftwerk

Clubcommission to berlińska instytucja działająca na rzecz wspierania klubów i organizacji imprez masowych. Skupia prawie 250 klubów i reprezentuje ich interesy w przypadku sporów, problemów i takich kryzysowych sytuacji jak np. pandemiczna sytuacja związana z zamykaniem lokali. Dziś zabrała głos w sprawie zakazu tańca w klubach.

Kluby bez możliwości tańca?

W zeszłym tygodniu weszła w życie nowa zasada, która skutecznie zakazała tańca w klubach nocnych w Berlinie, wraz z ograniczeniami pojemności na dużych imprezach. Zakaz ten został wprowadzony w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 w całym kraju, a także w związku z obawami przed nową odmianą Omicron, która została niedawno wykryta również w Niemczech. Berlińska Clubcomission wzywa do odwołania zakazu i wprowadzenia w jego miejsce nowego systemu testów PCR, ponieważ „testy PCR zapewniają bezpieczeństwo”.

Przewodnicząca stowarzyszenia i przedstawicielka berlińskiego klubu Gretchen, Pamela Schobess, powiedziała na temat nowej decyzji: „W obecnym klimacie jesteśmy w stanie zrozumieć ograniczenia”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Posiadówki i odczyty nie są elementem kultury klubowej

Doceniamy, że kluby – podobnie jak inne miejsca kultury – nadal mają możliwość oferowania tzw. siedzącego programu koncertowego, a nawet odczytów. Ale to samo w sobie nie jest kulturą klubową, a konsekwentne działania polityczne wyglądają inaczej

podkreślała przewodnicząca Clubcomission

W ślad za tym, berlińska organizacja wydała oświadczenie krytykujące najnowsze ograniczenia, zamieszczając 13 grudnia na Instagramie serię komentarzy, w których zapewniała: „aby zapewnić, że życie społeczne może być kontynuowane podczas pandemii, potrzebne są jasne strategie, a nie akcjonizm”.

Czy wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie?

Najbliższe dni pokażą, czy rząd federalny przychyli się do wniosku berlińskiej komisji klubowej i zmieni zasady uczestniczenia w imprezach. Trzymamy kciuki.

MARIKA BDAY we Wrocławiu

Biletomat.pl
40 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →