Ciężko uwierzyć, że ta płyta ma już 20 lat

Fot. Materiały prasowe
News
Gorillaz świętują

W marcu mija 20 lat od premiery niezapomnianego debiutanckiego albumu zespołu Gorillaz. Z tej okazji brytyjska grupa przygotowała dla słuchaczy kilka niespodzianek.

Gorillaz świętują

Wirtualny zespół prowadzony przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta, wydał swój debiutancki album Gorillaz dokładnie 26 marca 2001 roku. To właśnie dzięki tej płycie grupa podbiła światowe listy przebojów z tak znakomitymi singlami, jak m.in. Clint Eastwood i 19-2000. Płyta w wielu krajach pokryła się platyną i złotem, a sprzedaż krążka przewyższyła liczbę 6 mln egzemplarzy.

Przy okazji świętowania okrągłej 20. rocznicy ukazania się płyty na rynku, najbardziej popularny animowany zespół na świecie zapowiedział kilka nowości. Po pierwsze wszystkie dotychczasowe albumy Gorillaz zostaną odświeżone i wydane na nowo. Zremasterowana wersja debiutu ma ukazać się jeszcze w tym roku. Muzycy pochwalili się również, że w planach mają wypuszczenie własnej linii odzieżowej G Foot oraz limitowanej serii zabawek i kolekcjonerskich dzieł sztuki cyfrowej. Na koniec zespół zdradził, że posiada wiele nieopublikowanych do tej pory nagrań demo oraz rysunków, którymi chce podzielić się z fanami. W zeszłym roku ujawniono, że trwają prace nad oficjalnym filmem o historii Gorillaz, jednak do tej pory nie udostępniono żadnych dalszych informacji na ten temat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gorillaz świętują

Okładka płyty Gorillaz

Gorillaz – zespół inny niż wszystkie

Animowana supergrupa, która stała się światowym fenomenem, również w Polsce ma wielu zagorzałych fanów. Od początku istnienia kapela okazała się jedną z najbardziej unikalnych i ikonicznych formacji muzycznych. Gorrilaz ze zdumiewającą lekkością i świeżością łączą w jedną eklektyczną całość elektronikę, hip-hop, dubu, rock i pop. Ich koncerty zaś to spektakularne multimedialne widowiska, pozwalające ujawnić całą energię i kreatywność tkwiącą w członkach zespołu.  Gorillaz wydał do tej pory łącznie siedem albumów studyjnych:  Gorillaz (2001), Demon Days (2206) Plastic Beach (2010), The Fall (2010), Humanz (2017), The Now Now (2018) i Song Machine, Season One: Strange Timez (2020).

Gorillaz – Feel Good Inc.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →