Ciężko uwierzyć, że ta płyta ma już 20 lat

Fot. Materiały prasowe
News
Gorillaz świętują

W marcu mija 20 lat od premiery niezapomnianego debiutanckiego albumu zespołu Gorillaz. Z tej okazji brytyjska grupa przygotowała dla słuchaczy kilka niespodzianek.

Gorillaz świętują

Wirtualny zespół prowadzony przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta, wydał swój debiutancki album Gorillaz dokładnie 26 marca 2001 roku. To właśnie dzięki tej płycie grupa podbiła światowe listy przebojów z tak znakomitymi singlami, jak m.in. Clint Eastwood i 19-2000. Płyta w wielu krajach pokryła się platyną i złotem, a sprzedaż krążka przewyższyła liczbę 6 mln egzemplarzy.

Przy okazji świętowania okrągłej 20. rocznicy ukazania się płyty na rynku, najbardziej popularny animowany zespół na świecie zapowiedział kilka nowości. Po pierwsze wszystkie dotychczasowe albumy Gorillaz zostaną odświeżone i wydane na nowo. Zremasterowana wersja debiutu ma ukazać się jeszcze w tym roku. Muzycy pochwalili się również, że w planach mają wypuszczenie własnej linii odzieżowej G Foot oraz limitowanej serii zabawek i kolekcjonerskich dzieł sztuki cyfrowej. Na koniec zespół zdradził, że posiada wiele nieopublikowanych do tej pory nagrań demo oraz rysunków, którymi chce podzielić się z fanami. W zeszłym roku ujawniono, że trwają prace nad oficjalnym filmem o historii Gorillaz, jednak do tej pory nie udostępniono żadnych dalszych informacji na ten temat.

Gorillaz świętują

Okładka płyty Gorillaz

Gorillaz – zespół inny niż wszystkie

Animowana supergrupa, która stała się światowym fenomenem, również w Polsce ma wielu zagorzałych fanów. Od początku istnienia kapela okazała się jedną z najbardziej unikalnych i ikonicznych formacji muzycznych. Gorrilaz ze zdumiewającą lekkością i świeżością łączą w jedną eklektyczną całość elektronikę, hip-hop, dubu, rock i pop. Ich koncerty zaś to spektakularne multimedialne widowiska, pozwalające ujawnić całą energię i kreatywność tkwiącą w członkach zespołu.  Gorillaz wydał do tej pory łącznie siedem albumów studyjnych:  Gorillaz (2001), Demon Days (2206) Plastic Beach (2010), The Fall (2010), Humanz (2017), The Now Now (2018) i Song Machine, Season One: Strange Timez (2020).

Gorillaz – Feel Good Inc.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Gorillaz razem z Peterem Hookiem. Posłuchaj, jak brzmi „Aries”

13 kwietnia 2020
Ciężko uwierzyć, że ta płyta ma już 20 lat

Gorillaz składają muzyczny hołd Pac-Manowi

30 lipca 2020
Ciężko uwierzyć, że ta płyta ma już 20 lat

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.