Camoufia – Septem Magneticam

2 725
Recenzje

Info

Data wydania:
2012/11/14
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Przyznam, że ceniąc sobie talent krakowskiej producentki Camoufii, bardzo liczyłem na dobry album. Płytę, która od początku do końca wypełniona będzie wzniosłymi kompozycjami i emocjami. Niestety, czuję się nieco zawiedziony, gdyż ‚Septem Magneticam‚ pomimo ciekawych momentów, wypada poniżej moich oczekiwań.

Niby wszystko jest – ambientowe pejzaże, niezłe melodie, klimat… Jednak po wysłuchaniu całości trudno nie oprzeć się wrażeniu, że zabrakło elementu spajającego 7 numerów w jedną całość, dzięki któremu słuchacz mógłby odbyć interesującą podróż, z której nie chciałby powrócić. Bez przeskakiwania do kolejnego utworu po dwóch minutach.

Podzielę więc ‚Septem Magneticam’ na 2 części – ‚Beautiful Mind‚, ‚Mater‚ i ‚So Breath‚, które mógłbym słuchać na okrągło oraz resztę kawałków wypadających dość banalnie na tle wspomnianej trójki. Nie twierdzę, że są złe, jednak przez prostotę i brzmienie przypominające produkcje z lat 90-tych (‚Borderline’, ‚Sensiminoia’) znacznie odstają od poziomu narzuconego przez „tę lepszą część”.

Tekst: Daniel Czarnecki

 

Tracklista

01. Beautiful Mind
02. Beyond
03. Mater
04. Borderline
05. So Breath
06. Siła
07. Sensiminoia