Brytyjski rząd wyłoży 750 mln funtów na ubezpieczenie koncertów

Fot. Pixabay
News
Wielka Brytania zadba o festiwale i imprezy na żywo

Festiwale muzyczne i inne imprezy odbywające się na żywo zostaną objęte rządowym programem ubezpieczeniowym na wypadek kolejnego lockdownu w kulturze.

Wielka Brytania zadba o festiwale i imprezy na żywo

Program pomocowy w Wielkiej Brytanii dla wydarzeń na żywo powstał po miesiącach kampanii prowadzonej przez różne podmioty z branży muzycznej, oferując koło ratunkowe dla sektora, który został niezwykle mocno dotknięty pandemią Covid-19. Tylko tego lata w UK odwołano już grubo ponad połowę najważniejszych festiwali muzycznych, a jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy było brak możliwości uzyskania ubezpieczenia dotyczącego kosztów związanych z koniecznością nieprzewidzianego odwołania wydarzenia z powodu pandemii koronawirusa.

Da to pewien komfort i pewność łańcuchowi dostaw i freelancerom, którzy w dużej mierze polegają na tej branży, jako na głównym źródle dochodu. Mamy nadzieję, że dzięki tej wiadomości wielu z nich poczuje się pewnie, wracając do pracy w tym sektorze – skomentował decyzję rządu Michael Kill, dyrektor generalny Night Time Industries Association (NTIA).

Wielka Brytania

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wielka Brytania: program pomocowy rusza już za miesiąc

Program, który będzie obowiązywał w Wielkiej Brytanii do września 2022 r., zostanie zaoferowany organizatorom imprez i promotorom w przyszłym miesiącu. Zapewni on pokrycie finansów w przypadku odwołania imprez z powodu pandemii i związanymi z nią ograniczeniami. Posunięcie to zostało pochwalone przez wiele osób z branży.

Wszystko, co wspiera branżę, jest pozytywne, ale przyszło za późno dla tak takich organizacji jak np. nasza, które straciły lato, a nie musiały tego wcale robić. Wiele festiwali w Wielkiej Brytanii powołało się na brak ubezpieczenia związanego z pandemią, jako kluczowy czynnik w trudnej decyzji o odwołaniu swojej imprezy – powiedział dyrektor festiwalu Womad Chris Smith.

Wielka Brytania: kolejna transza pieniędzy

Brytyjski rząd zaznacza, że nowy program ubezpieczeniowy jest kolejnym dużym krokiem, który ma pomóc pomóc sektorowi kultury i wydarzeń na żywo. Wcześniej wdrożono fundusz pomocy sektorowi kultury o wartości 2 mld funtów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →