Wielka Brytania: kluby nocne tylko dla zaszczepionych. Podobne rozwiązania zawitają do Polski?

Fot. Gemma Bell
News
Nie jesteś zaszczepiony, nie wejdziesz do klubu

Od końca września kluby i dyskoteki w Anglii będą wymagały od bawiących się okazania dowodu szczepienia.

Nie jesteś zaszczepiony, nie wejdziesz do klubu

Rząd Wielkiej Brytanii przed chwilą ponownie otworzył kluby nocne i zrezygnował z prawie wszystkich obostrzeń w Anglii. Władze uznały, że masowe szczepienia zapobiegną kolejnej fali Covid-19. Jednak wskutek rosnącej na nowo liczby zachorowań na koronawirusa, Boris Johnson ogłosił, że osoby, które nie były w pełni zaszczepione, w tym te, które nie miały obu dawek szczepionki, będą miały zakaz wstępu do klubów nocnych.

Nie chcę być zmuszony do ponownego zamknięcia klubów nocnych, jak to miało miejsce gdzie indziej. Ale to oznacza, że kluby nocne muszą robić to, co społecznie odpowiedzialne. Jak powiedzieliśmy w zeszłym tygodniu, zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia obowiązku certyfikatów w dowolnym momencie, jeśli jest to konieczne do ograniczenia transmisji. I muszę teraz zapowiedzieć, że przed końcem września, gdy wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały szansę przyjąć dwie szczepionki, planujemy uczynić pełne zaszczepienie warunkiem wejścia do klubów nocnych i innych miejsc, gdzie gromadzą się tłumy – powiedział brytyjski premier podczas konferencji prasowej.

Wielka Brytania, UK, Londyn, kluby

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kluby nocne pod szczególną obserwacją

Według najświeższych danych, 35 proc. osób w wieku od 18 do 30 lat nie miało jeszcze nawet pierwszego szczepienia przeciw Covid-19.

Główny doradca naukowy rządu Patrick Vallance zwrócił uwagę, że kluby nocne, dyskoteki i podobne miejsca z powodu tłumów w bliskim kontakcie, mogą stać się lokalizacją „potencjalnie super rozprzestrzeniających wirusa wydarzeń”.

Spodziewałbym się, że wraz z otwarciem klubów nocnych będziemy nadal widzieć wzrost przypadków, a także, że zobaczymy ogniska związane z konkretnymi klubami nocnymi – powiedział.

Nad podobnymi rozwiązaniami zastanawiają się już oficjalnie Włochy, gdzie 2/3 społeczeństwa popiera ograniczenia korzystania z niektórych  usług przez osoby niezaszczepiane. Polski rząd na razie nie zabrał głosu w tej sprawie.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →