Booking United – berlińskie agencje bookingowe jednoczą się

News
Berlin

Niemieckie agencje bookingowe jednoczą się w obliczu widma kryzysu. Booking United to organ, który ma reprezentować interesy branży.

Booking United – głos branży bookerskiej

W dobie pandemii wszyscy ubolewamy nad losem artystów, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni źródła dochodów w postaci występów na żywo. Ale czy tylko oni? Za każdym artystą i każdym jego występem stoi sztab bookerów, którzy dwoją się i troją aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. I to właśnie oni postanowili zabrać teraz głos.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Booking United to inicjatywa 70 berlińskich agencji bookingowych, które postanowiły, bardzo słusznie, zadbać o swój interes. Grupa mówi głosem ponad 1000 muzyków, którzy tworzą coś co śmiało można nazwać berlińskim brandem. Przedsięwzięcie ma na celu dialog z niemieckim rządem i wezwanie polityków do udzielenia pomocy dla branży.

Booking United – rządamy informacji

Niemiecki rząd jakiś czas temu ogłosił, że przeznaczy 50 mld euro na ratowania sytuacji branży artystycznej. Jednym z punktów niesienia pomocy była wypłata świadczeń tym artystom-freelancerom, którzy postanowili podpisać umowę z instytucjami kulturalnymi. United Booking wzywa niemiecki rząd federalny do rozszerzenia zakresu świadczeń na wszystkich artystów. W liście otwartym opublikowanym przez nowo powstały organ, a który możecie znaleźć pod tym adresem, czytamy:

Koncept równości wymaga aby nie było różnicy między DJ-em w klubie XY a aktorką teatralną

Co więcej, agencje bookingowe żądają przejrzystego planu odmrażania branży klubowej na najbliższe tygodnie i miesiące. Jest to całkiem zrozumiałe, gdyż ciężko planować dalsze posunięcia biznesowe, gdy wszystko stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zwłaszcza, że organizacja wydarzeń to nie tylko wysłanie kilku maili, a cały szereg innych operacji natury, chociażby, czysto logistycznej.

Ostatnim postulatem United Bookings jest przedstawienie planu doraźnej pomocy finansowej dla agencji, które jak łatwo się domyślić, borykają się z brakiem funduszy. W zamyśle organizacji, miałyby mieć ona dwojaki charakter. Doraźnych zastrzyków gotówki uzależnionych od ilości zatrudnianych pracowników i w pełni bezpiecznych pożyczek.

Przedstawione postulaty brzmią całkiem sensownie. Teraz należy czekać tylko na reakcję niemieckich władz.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →