Jeśli Berghain to kultura wysoka, to dlaczego zamknięto Fabric?

News

Skrajne decyzje przedstawicieli władz Niemiec i Anglii budzą zdziwienie. W jakim kierunku zmierza kultura życia nocnego w wielkich miastach?

Niemiecki sąd uznał właśnie Berghain za miejsce równe teatrom czy muzeom, gdzie można zaznać kultury wysokiej. Nic w tym dziwnego, ten klub jest w końcu ikoną niemieckiej sceny techno z pokaźną historią i jednym z głównych punktów turystycznych Berlina. Dzięki tej decyzji, właściciele lokalu zapłacą mniejszy podatek za działalność.
Ta informacja jest olbrzymim kontrastem do odebrania licencji na prowadzenie klubu właścicielom londyńskiego Fabric. W legendarnym klubie dwóch 18-latków przedawkowało narkotyki, a rada gminy Islington i policja uznały, że najlepszym rozwiązaniem problemu używek będzie zamknięcie na amen filaru klubowej kultury na Wyspach Brytyjskich.


Satyryczny portal wundergroundmusic.com jak zwykle celnie.
Nie pomogły demonstracje, petycje czy wsparcie samego burmistrza Londynu, a Irvine Welsh, autor kultowego „Trainspotting” wieszczy, że zamknięcie Fabric to „początek końca traktowania naszych miast jako ośrodków kultury, czy centrów rozrywki w tradycyjnym tego słowa znaczeniu”.
Możemy mieć tylko nadzieję, że w przyszłości przykład nobilitacji Berghain będzie pomocny przy walkach z kulturalnym betonem o centra miast i życie nocne.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →