Nie żyje pionier tech house’u – Nathan Coles

fot. Giacomo Tonoli, Paradox / Facebook
News
nathan coles

Bardzo przykre wieści napłynęły wczorajszego popołudnia do mediów. Jeden z pionierów tech house'u, rezydent londyńskiego klubu Fabric, didżej i producent Nathan Coles w ostatnią niedzielę odebrał sobie życie. Informacja o śmierci artysty została podana do wiadomości przez jego synów.

Pionier tech house’u

Kariera Nathana Colesa rozpoczęła się w latach 90. w Londynie od organizacji rave’ów w tym Release z Mr. C. W 1994 roku wraz z Terrym Francisem założył oficynę Wiggle, która podłożyła fundamenty pod powstanie nowego gatunku muzyki klubowej – tech house’u. Niedługo później label stał się jednym z najbardziej wpływowych brandów tamtej epoki, a Coles, Francis oraz Eddie Richards utrzymywali rezydencję w londyńskim Fabric przez ponad dekadę.

Nathan Coles – Watch My Feet

Łamiący list synów pojawił się na fanpage’u artysty, 14 lutego o godzinie 16:00 – informują w nim, że ich ojciec zmagał się z poważnym kryzysem psychicznym:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niestety Nathan, nasz tata, zmagał się z poważnym kryzysem psychicznym, którego kulminacją było odebranie sobie życia 12 lutego 2023 roku w wieku 52 lat. Wszyscy wciąż jesteśmy w szoku i nie możemy uwierzyć, że naprawdę odszedł. Ale w rzeczywistości nigdy nie odejdzie. Poprzez setki, jeśli nie tysiące istnień ludzkich, których dotknął, będzie żył w pamięci jako jedna z najzabawniejszych i najmilszych postaci, jakie zaszczyciły tę planetę. I jeden z najlepszych ojców, o jakich Josh lub Jack mogliby kiedykolwiek poprosić. Czujemy się szczęśliwi, że znaliśmy go tak długo i trochę ulgę wiedząc, że jest wolny od dalszej udręki psychicznej. Na razie stworzyliśmy ten post jako miejsce, w którym ludzie mogą skierować swoją energię. Prosimy tylko, abyście szerzyli miłość tak, jak on zawsze to robił, i skontaktował się z ukochaną osobą, jeśli czujesz się przygnębiony. Twoje zdrowie psychiczne wymaga szacunku, na jaki zasługuje, ponieważ nawet przy całej miłości otaczającego cię świata czasami trudno to dostrzec.

Wieść o samobójczej śmierci Nathana Colesa wywołała ogromne poruszenie w społeczności klubowej. Wśród wielu artystów wspominających Brytyjczyka jest m.in. polski didżej i producent Szafran, który podzielił się ich wspólnym zdjęciem:

Gdzie szukać pomocy?

W razie myśli samobójczych w tych instytucjach można uzyskać pomoc:

  • 22 628 52 22 (dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00 – 21:00)
  • Ogólnopolski telefon dla ofiarprzemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 12 00 02 (czynny całą dobę)
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny cały tydzień, 12:00-2:00)
  • Telefoniczne Centrum Wsparcia: 800 70 2222  (czynny całą dobę)
  • Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych prowadzi też: 800 080 222 – całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
  • Mailowe wsparcie psychologiczne Kampanii Przeciw Homofobii: [email protected]
  • Mailowe wsparcie psychologiczne Lambdy Warszawa: [email protected]
  • Lista psychologów i psycholożek rekomendowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna/
  • Mailowe wsparcie dlachrześcijan LGBTQ „Wiara i tęcza”: [email protected]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →