Odszedł Arthur Kozlovski. Założyciel Community Bread miał 32 lata

fot. Bossa Nova Civic Club / Instagram
News
arthur kozlov

Niestety to kolejna smutna nowina ze świata muzyki klubowej. Zmarł nowojorski didżej oraz działacz na rzecz osób LGBTQIA+ - Arthur Kozlovski, znany również pod aliasem Arhur Kozlov. Przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana.

Arhur Kozlovski – entuzjazm, energia i miłość

Pochodzący z Nowego Jorku Arhur Kozlovski był zaangażowany we wspieranie queerowych artystów poprzez swoje imprezy, w których występowało wiele lokalnych i międzynarodowych talentów. Konsekwentnie przekazywał część dochodów kilku organizacjom LGBTQIA+ – często współpracował z międzynarodowymi kolektywami queer.

Arthur Kozlov – The Sound of New York 2020 : Pride Fundraiser

W obliczu przedłużającego się lockdownu w maju 2020 roku stworzył platformę Community Bread, aby zbierać pieniądze i zasoby dla zmarginalizowanych artystów dotkniętych pandemią Covid-19. Platforma po okresie lockdownu wciąż prężnie działa – w zeszłym roku zebrała prawie 100 000 dolarów dla queerowych ukraińskich uchodźców dzięki partnerstwu z Beatport. Kozlovski organizował także wirtualne festiwale, na których występowali m.in. D.Dan, Seth Troxler, Aurora Halal czy Cali Rose.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SETH TROXLER Interview || Community Bread V

Wiadomość o nagłej śmierci nowojorskiego didżeja i działacza została potwierdzona przez Bossa Nova Civic Club, gdzie był rezydentem.

Był wspaniałym przyjacielem, organizatorem, DJ-em i jednym z najzabawniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Jego umiejętności komediowe były z innego wymiaru. To było tak, jakby przygotowywał się do igrzysk olimpijskich czy coś w tym rodzaju. Tańczył i opowiadał dowcipy w tym samym czasie, płynnie. Więc już doświadczasz jakiejś formy euforii z powodu muzyki, a potem on zaczyna uderzać cię jednocześnie z nieustępliwym dowcipem. Entuzjazm, energia i miłość Arthura do muzyki i queerowej społeczności były niezrównane. Poświęcenie i troskliwość, jakie włożył w zbieranie funduszy za pośrednictwem Community Bread i transmisji na żywo ReConnect dla ukraińskich uchodźców LGBTQIA+, wywarły rzeczywisty wpływ na życie ludzi. Był gotów kontynuować swoją trajektorię bycia liderem w społeczności i zaszczepiania zmian na lepsze. Jego wyjątkowy i żywy duch był pełen wizji, wytrwałości i zapału. Nigdy nie było i nigdy nie będzie innego Artura – powiedziała bliska przyjaciółka Arhura Kozlova, Tovah Feinberg, w rozmowie z Resident AdvisorPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →