Ken Block nie żyje. Popularny kierowca rajdowy zginął w wypadku

fot. Ken Block / Facebook
Lifestyle News
Ken Block

Rano dotarła do nas bardzo smutna wiadomość ze Stanów Zjednoczonych. Ken Block, populary kierowca rajdowy, współzałożyciel marki DC Shoes, ambasador marki Monster Energy oraz twarz serii gier studia Codemasters: DiRT, zginął dziś w wypadku skutera śnieżnego. Jego działalność miała również pośredni wpływ na promocję takich gatunków jak drum'n'bass oraz dubstep.

Tragiczny wypadek

W godzinach popołudniowych 2 stycznia 2023, doszło do wypadku skutera śnieżnego w rejonie Mill Hollow w w stanie Utah. Z relacji szeryfa wynika, że Ken Block jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy nagle maszyna przewróciła się i wylądowała na nim. Popularny kierowca rajdowy zginął na miejscu. Pozostawił żonę oraz troje dzieci.

Z głębokim żalem możemy potwierdzamy fakt, że Ken Block zginął dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go bardzo brakowało. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny pogrążonej teraz w żałobie. – głosi komunikat zespołu Kena Blocka, Hoonigans

Ken Block miał 55 lat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ken Block – ikona nowej generacji

W czerwcu 1994 Ken Block był jednym ze współzałożycieli popularnej marki odzieżowej DC Shoes. Podczas swojej kariery rajdowej szesnaście razy triumfował w Rajdzie Ameryki. Choć na poziomie międzynarodowym (w WRC i innych kategoriach) Ken Block nie osiągnął spektakularnych sukcesów, tak jego postać pod koniec lat 2000. stała się globalnie znana za sprawą serii widowiskowych filmików Gymkhana zainaugurowanej w 2008 roku. W dobie raczkujących social-mediów, czy YouTube’a popisy za kółkiem Blocka w samochodach z numerem 43 i brandem Monster Energy robiły furorę niczym kasety streetballerów AND1.

DC SHOES: KEN BLOCK GYMKHANA TWO THE INFOMERCIAL

Ponad to Ken Block był również twarzą serii gier rajdowych studia Codemasters: DiRT – spadkobiercy Colina McRae po tragicznej śmierci legendarnego szkockiego kierowcy. W soundtrackach tychże gier często można było usłyszeć przedstawicieli sceny dnb oraz dubstep w ich komercyjnych odsłonach.

DiRT 3 – Soundtrack – Chase & Status feat. Liam Bailey – Blind Faith

Zobacz także: Wspominamy esencjonalne kawałki z UKF z okazji ich wydawniczego jubileuszuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →