Zmarł DJ Renè – wieloletni rezydent DC-10

fot. DC10 Ibiza / Facebook
News
dj rene

Bardzo smutne wieści dotarły do nas z Włoch. W wieku 47 lat w rzymskim szpitalu Tor Vergata po długiej chorobie zmarł Renato Gimani, popularnie znany pod aliasem DJ Renè - włoski didżej, rezydent serii imprez Circoloco w klubie na Ibizie.

Budowniczy marki Circoloco

Informacja o śmierci artysty została przekazana do opinii publicznej wczoraj, w niedzielę 26 lutego, przez dziennik Corriere della Sera. Urodzony w Rzymie Renato Gimani rozpoczął swoją karierę didżejską pod koniec lat 80. jako nastolatek po przeprowadzce do miasta Riccione na wybrzeżu Adriatyku. Zanim został rezydentem bolońskiego Contatto, regularnie grał w okolicznych klubach, takich jak Peter Pan, Titilla i Cocoricò. Po przeprowadzce na Ibizę w 2000 roku dostał propozycję bookingu w Circoloco, wówczas raczkującej serii imprez w nowo otwartym klubie DC-10.

Od tamtej pory stał się wieloletnim rezydentem serii, pomagając Circoloco stać się jedną z najważniejszych i najpopularniejszych marek na Białej Wyspie. DJ Renè zmarł w rzymskim szpitalu Tor Vergata z powodu komplikacji serca spowodowanych wrodzoną wadą rozwojową – chorobą, z którą żył od dzieciństwa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jesteśmy wstrząśnięci wiadomością o nagłym odejściu DJ-a Renè. Odchodzi od nas przyjaciel, dzielny człowiek i świetny didżej. Cała rodzina Circoloco pragnie złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy bliskości jego rodzinie i bliskim. Ren, będzie nam Ciebie brakować – napisali przedstawiciele Circoloco

DJ Renè w ciągu swojej kariery miał nawet krótki epizod producencki: w pierwszej połowie lat 10. wydał jedną EP-kę wraz z Gabrielem Garasco oraz wypuścił trzy single na dwóch kompilacjach.

Renè – Rich Sun [Ibiza Sampler 2016]

Przeczytaj również: Nie żyje pionier tech house’u – Nathan ColesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →