Audioriver w czołówce najlepszych festiwali

News

Płocki festiwal Audioriver po raz kolejny znalazł się w czołówce najlepszych muzycznych wydarzeń na świecie według Resident Advisor.

Każdego roku jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów internetowych poświęcony szeroko pojętej muzyce elektronicznej – Resident Advisor, przedstawia comiesięczne zestawienie najlepszych letnich festiwali na świecie. Podobnie jak w latach ubiegłych znalazł się w nim Audioriver.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

W 2007 roku płocki festiwal uplasował się na 7 miejscu, rok później na 10, a w 2009 roku na 4. Sierpniowa edycja Audioriver znalazła się tym razem w ścisłej czołówce, zajmując 2 miejsce (!), ustępując tylko Burning Man Festival, który odbywa się na pustyni w Newadzie.

 

A oto jak Resident Advisor tłumaczy swoją decyzję:

 

„Polski festiwal Audioriver od czasu pierwszej edycji w 2006 pisze dla siebie idealny scenariusz. To połączenie przystępnej ceny za wstęp (25 Euro za dwudniowy bilet), atrakcyjnego położenia nad samą plażą oraz najlepszych artystów z kręgu muzyki elektronicznej. 12 tysięcy osób przyjeżdża tu każdego roku spoza Płocka. Szef wytwórni Minus – Richie Hawtin – ponownie wciela się w rolę gwiazdy festiwalu, tym razem jako Plastikman Live. Laurent Garnier, Hadouken!, Four Tet, The Modern Deep Left Quartet oraz The Black Dog także wystąpią w setach na żywo. Jeśli chodzi o dj sety to wymienić można takich artystów jak: Simian Mobile Disco (po raz pierwszy w Polsce), Ellen Allien, Magda, Starkey, Karotte oraz D-Bridge & Instra:mental.”

 

Gratulujemy!

 

Więcej informacji: Audioriver 2010

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →