999 z nową akcją w czasie pandemii. Mowa o zrzutce na służbę zdrowia

Artykuł
999

Stołeczny klub 999 zaskakuje po raz kolejny. Po styczniowej imprezie "Zbieramy złotówki dla Australii", z której cały dochód został przeznaczony dla fundacji WWF-Australia, przyszła pora na inną, równie szlachetną inicjatywę. Mowa o akcji "Tanio Sprzedam".

W dobie pandemii, nie trudno nie natrafić na choćby akcję charytatywną, zrzutkę, tudzież zbiórkę, mającą na celu wsparcie różnego rodzaju fundacji walczących z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Głosy oburzenia ludzi z różnych środowisk, mające na celu podważyć słuszność innych organizowanych w tym samym czasie akcji, daje się odczuć wyraźnie na przykładzie branży muzycznej.

999. Zrzutka w czasach kryzysu kością niezgody

Kolejne polskie kluby za sprawą organizowanych zrzutek dają odczuć opinii publicznej, że problemy finansowe z jakimi się borykają, stawiają je poniekąd w roli kolosa na glinianych nogach. Niedające odczuć w normalnych warunkach swoich problemów, dobrze – wydawać by się mogło – prosperujące interesy, stoją w tej chwili pod ścianą. Pod ścianą, spod której trudno jest wyjść z obronną ręką. Dlatego nie dziwmy się, że ludzie i ich biznesy, które budowane były latami, nagle wołają o pomoc. Skoro państwo polskie w żaden zdroworozsądkowy sposób nie jest skore pomagać przedsiębiorcom, to jak inaczej, niż poprzez ucieczkę do skrajnych metod, ratować swój życiowy dorobek?

999

Na pohybel wszystkim malkontentom i oponentom zrzutek organizowanych przez kluby, wyszedł warszawski klub 999. Pod „Tanio Sprzedam” nie kryje się – jak mogłoby się wydawać  – akcja ratująca chylący się przed upadkiem klub, tylko inicjatywa, która zdaniem ludzi skupionych wokół 999, ma pomóc osobom najbardziej na to zasługującym.

Kochani! Malanżyk, melanżykiem, turbulencje klubowe, turbulencjami, ale to wszystko w chwili obecnej odchodzi trochę na bok. Tysiące pracowników służby zdrowia codziennie ryzykują zdrowie swoje oraz swoich bliskich, aby ogarnąć ten bajzel. Z naszej strony chcielibyśmy powiedzieć, że oni są tu prawdziwymi MVP. Dziękujemy każdej Pani Doktor i Panu Doktorowi, każdej Pani Pielęgniarce i Panu Pielęgniarzowi, każdej Pani Ratownik, oraz Panu Ratownikowi i dosłownie każdemu pracownikowi szpitali, przychodni i służby zdrowia. Jeśli ktoś jest fanem muzyki elektronicznej, to po tym wszystkim zapraszamy prosto na backstage, bo chwila wytchnienia należy się Wam jak nigdy.

Dalsza część treści zamieszczonej zrzutki zdradza cel całej akcji.

Chcieliśmy, jednak przekazać coś więcej niż słowa, bo sytuacja w chwili obecnej jest ciężka i w szpitalach brakuje nawet najbardziej podstawowych artykułów zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Razem z ekipą 999, naszymi rezydentami i zaprzyjaźnionymi osobami chcielibyśmy zaoferować od Nas coś specjalnego, a środki które uda nam się uzbierać, przeznaczyć na pomoc dla służby zdrowia. Złotówki będziemy wysłać do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Czasami sprzedać się, to sama przyjemności i to jest na pewno jedna z tych opcji.

999 – Fot. Helena Majewska

999. Wspierasz = zyskujesz

Tak, jak w przypadku zrzutek mających ratować kluby, również na poczet akcji „Tanio sprzedam„, została przygotowana specjalna lista oferowanych aktywności.

Przyjemne z pożytecznym, czyli najlepiej„:

– Dożywotni bilet na imprezy w 999.
– Egzemplarz książki „30 lat polskiej sceny techno”.
– B2B z Violentem na imprezie 999.
– Epka 2shy z osobistą dedykacją od Jankiela aka Kamilka.
– Korepetycje z dj’ingu z Adasiem Brockim z Private Press.
– Wideokonferencja z T A K A o muzyce i o życiu.
– Korepetycji z dj’ingu z Anją Kraft w 999.
– Lekcje sztuczek dla psów z Anją Kraft.
– Melanżyk trip po Warszawie z Olą i Mateuszem (zapewniamy jedyne w swoim rodzaju doznania).
– Organizacja urodzin w 999 przez ekipę 999.
– Publikacja podcastu w ramach cyklu RTMTS „99,9%”.
– Ręcznie robiony łapacz snów w stylu techno od Ciesi.
– Reklama na Facebooku 999.
– Słuchawki od Electronic Beats.
– Oprawienie wybranego zdjęcia Heleny Majewskiej z 999.
– Godzinny warsztat z Kubą Sojką.
– Spacer z Anją Kraft i jej psami.

Jak zrobić techno z piłki fitness? | Kuba Sojka | #SMNTV

– Udział w programie kulinarnym Mateusza „99,9°C”.
– Warsztat robienia drinków w 999.
– Szkolenie z dj’ingu z 2hy
– Winyl niespodzianka z kolekcji Truanta „klasyczne techno z panelu Tresor”.
– Gościnna audycja w Radio Kapitał.
– Wspólne sprzątanie klubu po afterze.
– Zagranie pod wiatrakiem podczas imprezy w dziewiątkach.
– Fotografia zrobiona i oprawiona przez T A K A.
– Korepetycje prowadzone przez Violenta z Abletona dla początkujących.
– Zagranie własnego setu na antenie Czwórki podczas audycji Anji Kraft „Noc rezydentów”.
– Warsztaty grania z winyli u MALa.
– Zmasterowanie kawałka od Adasia Brockiego z Private Press.
– Zmiksowanie utworu u Kuby Sojki.

999. Chcesz inaczej pomóc? Prostu zostań w domu jeszcze przez chwilę

A oto parę słów od inicjatorów samej akcji:

Aha, jeszcze jedno. Innym najprostszym sposobem na pomoc wszystkim walczącym na pierwszej linii frontu jest po prostu zostać w domu jeszcze przez chwilę. Niby tak niewiele, a robi robotę. PS: Jeśli ktoś chciałby dorzucić coś od siebie, to oczywiście wszystkie ręce na pokład i piszcie tutaj [email protected] Szczegóły odbioru wszystkich zakupionych atrakcji również uzyskacie pod tym adresem.

Nie przypadkowo mówi się, że aby coś dostać, należy najpierw coś dać. Jak będzie w tym przypadku? Czy za śladem Dziewiątek pójdą inne kluby? O tym przekonamy się zapewne prędzej, niż później.

Polub muno.pl na Facebooku: