Wielka strata dla Berlina. Spłonął klub Der Visionaere

1 089
News
Wielka strata dla Berlina. Spłonął klub Der Visionaere

Der Visionaere, berliński klub zlokalizowany na Kreuzbergu, uległ pożarowi w ubiegły weekend. Czy ma jeszcze szansę kiedykolwiek powrócić?

Jak informowała lokalna straż pożarna, zgłoszenie pojawiło się w minioną sobotę wczesnym rankiem. Początkowe wieści nie napawały nadzieją. W wyniku pożaru ucierpieć miały trzy osoby, a sam klub doszczętnie spłonąć. Na szczęście sytuacja klarowała się z każdą godziną i przynosiła lepsze informacje.

Pożar w Der Visionaere (Berlin)

Popołudniu tego samego dnia, Gregor Kraemer, właściciel klubu, oraz berlińska straż pożarna przedstawili oświadczenia na temat stanu Der Visionaere. Płomień nie spowodował zniszczenia klubu. Co więcej, trzy ranne osoby odniosły jedynie lekkie obrażenia.

Warto podkreślić, iż w chwili, gdy w klubie pojawił się ogień, trwała jeszcze impreza. Jak informuje Kraemer, dzięki sprawnej akcji ewakuacyjnej przeprowadzonej przez przeszokolny personel, goście klubu opuścili go w spokojny i kontrolowany sposób. Następnie do akcji przystąpiła straż pożarna oraz policja.

Nie jest znana przyczyna pojawienia się ognia w Der Visionaere. W tej kwestii trwa dochodzenie policji. W międzyczasie Gregor Kraemer zapowiada podjęcie rozmów z władzami Berlina na temat odbudowy klubu.

Co dalej z Der Visionaere?

Na czas trwania śledztwa, a następnie prac remontowych, które zapewne potrwają kilka miesięcy, program Der Visionaere realizowany będzie przez Hoppetosse. To klub znajdujący się na pokładzie łodzi zacumowanej na stałe przy porcie nad rzeką Sprewa. Miejsce to jest także własnością Kraemera.